TNK HD: zmiany w aktywacji, ograniczanie sprzedaży

Od 1 sierpnia w życie wchodzi zmiana w sposobie aktywacji modułów CAM Telewizji na Kartę HD. Jest to związane ze zmianą parametrów przekazu kanału TVN HD. Od 1 sierpnia zamiast na TVN HD należy czekać na uprawnienia na kanale MGM HD (częstotliwość bez zmian). Dodatkowo zakończono sprzedaż zestawów Telewizji na Kartę HD ze strony domowej Telewizji na Kartę. Zamiast TNK HD proponowany jest zakup zestawów n na kartę - z dekoderem ADB-2850ST lub nCAM HD.


Oprócz zmiany kanału przeznaczonego do aktywacji modułów CAM Telewizji na Kartę HD (i n na kartę HD) zmianie nie ulega żaden inny element procedury. Należy postępować tak, jak opisano w Przewodniku Użytkownika dodanym do modułu, wybierając jedynie inny kanał, którego parametry techniczne publikujemy poniżej.

Parametry techniczne kanału służącego do aktywacji modułów CAM Telewizji na Kartę HD i n na kartę od 1 sierpnia:
Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 13 (11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: MGM HD
PID V: 528
PID A: 728 (pol), 628 (eng, AC3)
PID PCR: 528
SID: 15031
PID PMT: 1031
Provider: ITI
Kodowanie: Conax (TNK HD, n na kartę, n, sieci kablowe), Viaccess PC 3.0 (TP)

Stopniowo kończy się sprzedaż Telewizji na Kartę HD. Nie można już nabyć tunerów ani modułów ze strony Telewizji na Kartę, zamiast tego proponowane są zestawy n na kartę. Różnice między TNK HD, a n na kartę to:
- w TNK HD kanał Polsat jest dostępny promocyjnie do końca sierpnia, w n na kartę jest to stała część oferty,
- okres działania kanałów z Pakietu bez Opłat (TVP1, TVP2, TVN, TVN Siedem, Religia TV, TVN HD) w n na kartę został skrócony z 12 miesięcy do 1 miesiąca.

Docelowo przewidziano możliwość migracji z oferty Telewizji na Kartę HD do n na kartę, ale na chwilę obecną brak oficjalnych informacji na ten temat oraz potwierdzonych szczegółów. Przypuszczalnie opcja taka pojawi się jesienią.