Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  May 2008
  Posty
  2

  Domyślnie Ferguson 7318 UCI a sharing

  Witam. Posiadam wyżej nadmieniony dekoder. i kartę TNK. Jestem zainteresowany sharingiem ale nie do końca rozumiem zasadę działania. Znalazłem ofertę sharingu na CCcam. Czy na tym fergusonie mogę z takiej oferty korzystać? Rozumiem że aby móc odbierać taką ofertę to mogę połączyć dekoder za pomocą portu 232 z komputerem i za pomocą odpowiedniego oprogramowania umożliwić odbiór obrazu(komputer cały czas włączony?) lub przy pomocy splitera. W tym drugim przypadku muszę kupić kartę klienta splitera? Jeśli ktoś może mi pomóc, to proszę o wytłumaczenie mi konkretnie co muszę kupić, jak podłączyć i z jakiego programu korzystać by móc cieszyć się wyżej wspomnianą ofertą o ile jest to możliwe.

 2. #2
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Jan 2010
  Posty
  26

  Domyślnie

  W pierwszym przypadku masz całkowitą racje, komputer musi być cały czas włączony. W sumie najtańszy i najszybszy sposób na sharing. Druga opcja ze spliterem jest ograniczona zasięgiem. Spliter kablowy pracuje w obrębie długości przewodu coś ok. 50-100m. Są też splittery bezprzewodowe w zależności od opcji nawet do 2km anteną kierunkową.

 3. #3
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  May 2008
  Posty
  2

  Domyślnie

  Rozumiem że na tym sprzęcie mogę korzystać z tej oferty? Czy chodzi o to że dawca musi znajdować się w odległości ok. 50-100m?

 4. #4
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Jan 2010
  Posty
  26

  Domyślnie

  Splitterem możesz podzielić tylko (chyba)Cyfrę. Musiałbyś znaleźć dawcę który mieszka blisko Ciebie. Opcja z Internetem jest zasięgiem nie ograniczona.

  Jest przystawka PFL do portu COM w Fergusonie który spełnia rolę karty sieciowej i w takim przypadku nie potrzebujesz włączonego komputera. Koszt takiej przystawki to nawet 175 zł na stronie producenta.

  Koszt splittera z co najmniej dwoma kartami klienckimi zaczyna się od ok. 100 zł w górę. Masz też opcje kupna tunera z wyjściem LAN cena od ok. 180zł i w górę.

  Ale pamiętaj że szaring poza lokal abonenta jest przestępstwem ale to chyba wszyscy wiedzą. Pozdrawiam

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •