Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar gorg81
  Dołączył
  Jun 2007
  Przegląda
  Śląsk
  Posty
  1,036

  Exclamation ...::FAQ Jak postawić Serwer do Sharingu SBCS i SBCK::...

  W zawiązku z bardzo dużą ilością pytań o zasadę działania sharingu oraz sposób utworzenia serwera do tej jakże pożytecznej usługi jaką jest Sharing , postanowiłem napisać mały opis jak postawić serwer.

  Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż serwer stawiałem przy pomocy kliku Userków różnych Forów internetowych, którym pragnę gorąco podziękować za pomoc jak i okazaną cierpliwość.
  Podziękowania dla: Przemas93, Bross, RRRadek, niko-pl, Martus

  Opis postawienia serwera jest na przykładzie komputera z systemem Windows XP, działa też identycznie na Vista (sprawdzone), oraz za pomocą połączenia programów SBCS i SBCK

  Co potrzebujemy do postawienia Serwera w sieci LAN
  Programator Phoenix (pod RS232 bądź USB) ja skorzystałem z USB
  Aktywną kartę abonencką platformy C+
  Komputer klasy PC
  Programy SBCS, SBCK

  Na początek instalujemy naszego Phoenix, łączymy go do wolnego portu COM, bądź USB ( w przypadku USB trzeba zainstalować odpowiednie sterowniki ja skorzystałem z sterowników Epsilon), następnie sprawdzamy w menadżerze urządzeń, pod jakim numerem COM wyświetla nam się nasz Phoenix, robimy to w następujący sposób.

  Mój komputer prawym przyciskiem z myszki ->właściwości ->zakładka sprzęt-> menadżer urządzeń w przypadku Phoenix na USB musimy sprawdzić czy sterowniki są poprawne, w kontrolerach magistrali szeregowej czy niema błędu w sterownikach, jeśli nie to wchodzimy do Porty (COM i LPT) i tam powinien widnieć nasz Phoenix i powinno być opisane, jaki numer portu COM został przypisany dla tego urządzenia, np.( COM 3)

  Znając już numer portu COM oraz upewnieniu się, że sterowniki uprzedzenia są poprawnie zainstalowane, odpalamy program obsługujący naszego Phoenix z karta C+ i tu należy użyć programu
  SBCK 04 (takiej wersji ja użyłem)

  Odpalamy program SBCK i wchodzimy w zakładkę Konfiguracja  Następnie ustawiamy takie parametry jak na załączonym obrazku, oczywiście zmieniamy port COM (Czarna ramka na obrazku ,w przykładzie COM3) na taki, pod którym mamy podłączony programator Phoenix oraz zmieniamy częstotliwość taktowani kwarcu na taką, jaką mamy ustawiony Phoenix ( w przykładzie 6 Mhz), ustawiamy również port Serwera SBCS pod którym nasze programy będą się łączyły (czerwona ramka)  resztę pozostawiamy bez zmian, jeśli wszystko jest poustawiane klikamy START wchodzimy zakładkę Debug i powinniśmy zobacz komunikat ja k na poniższym rysunku,  Jeśli mamy komunikat ATR OK. i wyświetlają nam się dane karty data uprawnień i tak dalej to znaczy ze jest połączenie z phoenixem i połowę pracy mamy z głowy.

  Następnie zabieramy się za program SBCS ( ja użyłem wersji v0.9g)

  W tym programie interesują nas zakładki Users, Pakiety, Setting  Zaczynamy od zakładki pakiety w tej zakładce wpisujemy port, pod którym SBCS ma widzieć kartę w programie SBCK, oraz port Serwera, pod którym będzie serwer widoczny w sieci, zaznaczamy autostart i klikamy START  następnie przechodzimy do zakładki Users gdzie wpisujemy naszych klientów ( w moim przypadku są to kolejne 4 tunery w mieszkaniu) zaznaczamy, z jakiego pakietu ma korzystać.
  Kolejną zakładka, jaka odwiedzamy jest Setting, w tej zakładce wpisujemy ustawienia deskey, możemy zaznaczyć, które informacje mają być widoczne w logu programu oraz uruchomić dostęp zdalny za pomocą programu Telnet. Naciskamy Save Config i zamykamy program.
  I to było na tyle, uruchamiamy ponownie SBCS a następnie SBCK (kolejność jest ważna) w prawym rogu monitora powinna nam się pokazać ikony SBCS oraz SBCK, jeśli wszystko zostało zrobione jak w powyższym opisie to ikona programu SBCK (puzel) powinna mieć kolor jasno zielony  i przy tak ustawionych programach powinno nam bez problemu zadziałać.
  Teraz wystarczy klient serwera SBCL bądź wtyczka w kartach DVB i możemy się cieszyć platformą w każdym pokoju. Po dobrym podłączeniu klientów w zakładce serwery pojawiają nam się widoczne numery IP ,czyli nasi klienci
  Zaznaczam powyższy opis tworzyłem na serwerze postawionym dla użytku domowego, czyli w sieci LAN, jeśli ktoś chce udostępniać sharing w globalnej sieci musi posiadać zewnętrzny publiczny Adres IP, bądź domenę w przypadku Internetu z zmiennymi adresami IP jak i przekierowany port dostępu do serwera, routerze bądź u swojego usługodawcy internetowego, ale to już materiał na inny opis.

  Tutka będę Edytował na bieżąco ale z racji tego że Userk-owie spamują mi GG to postanowiłem już go umieścić .Jeśli ktoś będzie miał jakieś UWAGI bądź propozycję proszę pisać jak najbardziej wskazane .
  Temat zamykam aby nie zrobił się młyn ,ewentualne uwagi bądź propozycje na PW , Admini i Moderatorzy Forum i tak mogą pisać w tym temacie więc to nie kłopot.

  Tutek jest mojego Autorstwa w 100 % ,nie życzę sobie umieszczania go na innych Forach beż mojej Zgody .
  Ostatnio edytowane przez gorg81 ; 26-02-2009 o 08:13

 2. #2
  ..::Automat::.. Awatar yoshi82
  Dołączył
  Oct 2006
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  2,315

  Domyślnie

  super tutorial

  dodam, że mi SBCK 0.4 nie chce działać z kartą Seca4 podaje nieznany ATR

  czekamy na część drugą, NewCS 1.50 + SBCS 0.9m
  Masz problem, pisz na forum nie pomagam na GG i PW !! !! !!

  DM800 Gemini 5.10 OSCam 0.99.4/CCcam 2.1.3
  DM600 Gemini 4.50 CCcam 2.1.4
  ADB-5800s Enigma2 OSCam 1.00
  Philips DSX 6010 ver. 8.10


 3. #3
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar gorg81
  Dołączył
  Jun 2007
  Przegląda
  Śląsk
  Posty
  1,036

  Domyślnie

  yoshi82 drugi się robi może uda mi się w wekeend zapodać . Tamazo22 już zapodał , ale bez fotek myślę że jak się Autor zgodzi to go ulepszę .

 4. #4
  ..::SatTV Przyjaciel::..
  Dołączył
  Jul 2006
  Przegląda
  Mielec City
  Posty
  397

  Domyślnie

  @gorg wielkie Piwo dla Ciebie i uznanie!! iwo5

  Tutek wzorowy, 1 klasa teraz nikt nie może mieć problemów z postawieniem serwera


  P.s choć osobiście spotkałem się z problemami odczytu karty przez SBCK i pojawia sie problem gdy chcemy sh TNK ale wystarczy wtedy odpalić newcs i wszystko gra


  Jeszcze raz wielkie uznanie iwo5

 5. #5

  Domyślnie

  jeśli newcs tnk to i nowy sbcs 0.9m na tym nie który jest opisany wyżej nie pójdzie... ale taki tutek podobno ma powstać

 6. #6
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar gorg81
  Dołączył
  Jun 2007
  Przegląda
  Śląsk
  Posty
  1,036

  Domyślnie

  Zgadza się bross , na tym SBCS i NewCS nie pójdzie TNK ,muszi też być nowy SBCSv0.9m , co do tutka na TNK niestety Ja niezrobię narazie nie mam Karty TNK ( żeby sprawdzić czy trybi ) niemam takiej potrzeby , co do zastosowania NewCS i nowego SBCS 0.9m to zrobie ale na C+ jak tylko znajdę chwilę czasu .

  Dobra już s---r , mój błąd , pisałem na szybko
  Ostatnio edytowane przez gorg81 ; 26-02-2009 o 19:28

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •