Witam.
Mam jedno cel, pytanie które jest jednak dość złożone.

Poszukuję dekodera.

Przedstawię pokrótce moją sytuację.

Telewizor, jaki posiadam, to 42" plazma panasonica, kupiona w 2003. Bez HD. Do niego chcę dostosować sprzęt.

Chcę korzystać z ofert sharingu, bowiem nie mam zamiaru wiązać się w jakiekolwiek umowy, czy wysokie koszty stałe. Zakup dekodera mógłby być za to trochę większym wydatkiem.

Jestem zainteresowany sprzętem, który działałby bezawaryjnie i szybko, umożliwiając korzystanie właśnie z tej funkcji,
oraz, w ew. umożliwiał na przejście na płatne karty.

Zainteresowały mnie sprzęty oparte na Linie, ponieważ trochę czytalem o ich niezawodności i jakości. Jednak, na chłopski rozum, jak wytłumaczyć starszej osobie (sponsor?), dlaczego warto w nie zainwestować? Co mają one czego nie mają sprzęty za 150pln?

Rozglądając się na Allegro za ofertami DreamBox'ów (chyba lepsza marka w klasie) najwięcej ofert spotyka się modelu 500s .
Czy warto? Nie ma z nim problemów?



Interesowałaby mnie dodatkowo funkcje oglądania kanałów poprzez dekoder w komputerze w domowej sieci LAN czy WIFI. Czytałem, że jest to możliwe, ale domyślam się (aby oglądać rożne kanały niezależnie - telewizor/komputer), że potrzebna jest do tego funkcja TWIN Tuner. Mam rację? Na jaką jakość mogę liczyć oglądając kanały przez komputer? Jaką przepustowość musi oferować połączenie dekoder/komputer (posiadam dość szybkie łącze i interesuje mnie, czy mógłbym oglądać telewizję za pośrednictwem mojego sprzętu poza domem.

Jakie routery oferowałyby mi wyżej wymienione funkcje?



DreamBox 7025+ byłby dobrym wyborem? Warto w niego zainwestować?


Czy istnieje oprogramowanie, pozwalające zadziałać w odwrotną stronę? powiedzmy - mam na komputerze film (z napisami?), chcę go odtworzyć na telewizorze, przy którym stoi dekoder.

Jakie inne, ciekawe funkcje oferują routery linuksowe (np. dreambox)?


Liczę na równie pełną odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Adam