12 marca na stadionie Pogoni wystąpi reprezentacja Polski. Nie wiadomo jeszcze z kim będzie grać, choć wiadomo już, że Leo Beenhakker będzie tego dnia po raz kolejny testował graczy występujących w lidze polskiej.

Kadrowicze mają przyjechać na krótkie, trzydniowe zgrupowanie, które jest częścią przygotowań do finałów Mistrzostw Europy. O wyborze Szczecina na to zgrupowanie poinformowały w poniedziałek władze miasta i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej - Jan Bednarek.

Z kim zagrają Polacy? - "Nie jest to oficjalny termin UEFA, więc o przeciwnika, jakim byłaby reprezentacja innego kraju będzie niezwykle trudno" - mówi Bednarek.W oficjalnych terminach Polacy zagrają w marcu z USA w Krakowie i w czerwcu z Danią na Stadionie Śląskim w Chorzowie. PZPN w prawdzie wysłał zaproszenia na ten termin m.in. na Ukrainę i Litwę, ale prawdopodobieństwo, że któraś z tych federacji będzie chciała rozegrać mecz w Szczecinie jest małe. W rachubę wchodzi więc mecz pomiędzy wybrańcami Beenhakkera i drużyną złożoną z zawodników polskich grających w klubach zagranicznych.

Szczecin od dawna zabiegał o zorganizowanie meczu reprezentacji. Przypomnijmy, że towarzyskie spotkanie Polska - Kolumbia tuż przed mundialem w Niemczech pierwotnie planowane było w Szczecinie, a przeniesiono je do Chorzowa, by na Śląsku uczcić pamięć ofiar wypadku w hali targowej w Katowicach. PZPN obiecał wówczas Szczecinowi inny mecz kadry. Prośbę o organizację występu reprezentacji w Szczecinie wysłał pod koniec ub. roku do PZPN prezydent miasta Piotr Krzystek.