UPC wprowadza Multiroom

Telewizja kablowa UPC Polska powiększa swoją ofertę telewizji cyfrowej o nową usługę - Multiroom, która pozwala na niezależne oglądanie programów telewizji cyfrowej na kilku telewizorach. Niestety usługa nie należy do zbyt atrakcyjnych cenowo.

Do tej pory abonenci telewizji cyfrowej UPC Polska kanały w cyfrowej jakości mogli oglądać na ekranie jednego telewizora, do którego podpięty był cyfrowy dekoder. Do pozostałych telewizorów klient mógł doprowadzić bezpłatnie jedynie telewizję analogową.

W nowym cenniku UPC, obowiązującym od poniedziałku 3 listopada, powiła się usługa o nazwie Multiroom, która pozwala na doprowadzenie sygnału TV cyfrowej do drugiego odbiornika w gospodarstwie domowym.

Usługa wymaga wyposażenia klienta w dodatkowy dekoder. Niestety miesięczny abonament za usługę nie należy do najtańszych i uzależniony jest od wybranego dekodera. Miesięczny koszt Multiroom z dekoderem standardowym - 25 zł, dekoder z nagrywarką - 35 zł oraz dekoder z nagrywarką i HD - 45 zł. Dodatkowo w cenniku widnieje opłata 200 zł za instalację drugiego dekodera MediaBox w ramach Multiroom. Są to ceny standardowe, na razie nie wiadomo czy operator będzie oferował oferty promocyjne na nową usługę.

Także Cyfra+ zapowiedziała wprowadzenie usługi Multiroom na początku w 2009 roku. Dla porównania abonament za usługę ma wynieść 15 zł miesięcznie.