Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1
  ..::SatTV User:.. Awatar andi1002
  Dołączył
  Nov 2008
  Przegląda
  Dolnyśląsk
  Posty
  97

  Domyślnie NC+ system kodowania

  Nagła zmiana systemu dostępu warunkowego może mocno zaszkodzićNC+. Na razie są Conax (n) i Seca - MediaGuard -tzw. NMAodNagry(CYFRA+). Zmiana na korzyść tylko jednego systemu dostępu warunkowego zaszkodzi abonentom (zmiana modułów, dekoderów i kart kosztuje i zniechęci), sieciom kablowym (wymiana kart i modułów profesjonalnych) dostawcom tunerów (zmiana systemu i oprogramowania tunerów też kosztuje!), więc należałoby zachować dużą ostrożność, by nie utracić abonentów przez nagłe ruchy w imię szybkiej integracji i optymalizacji kosztów. Wydaje się, że minimum
  2 lata upłynie, nim powinna zostać podjęta mądra decyzja o wyborze systemu dostępu. A zdecydować może nie tylko popularność, możliwości zabezpieczeń treści teraz i w przyszłości, ale także łatwość przystosowania się abonentów do nowej rzeczywistości. Na razie swoistą przewagę technologiczną ma platforma n z najlepszymi dekoderami na rynku oraz Conax CAS7 z karta-10/2012
  mi przypisanymi do dekoderów, ale równoległą ofertą TNK i Smart HD. Nowy, stary system musi być przystosowany do wersji prepaid - bez tego pewna część klientów nie zaakceptuje nowej oferty i poszuka czegoś innego.

  Połączona platforma potrzebuje wejścia smoka. To jest pomysł na zatrzymanie dotychczasowych abonentów. Zwłaszcza, że w dziedzinie rozwiązań telekomunikacyjnych Cyfrowy Polsat nie próżnuje i zapewne nie będzie czekał z założonymi rękami, aż nowa platforma się opamięta, tylko „przyłoży ostro”. A może się pochwalić LTE i ścisłą współpracą z Plusem. Stąd w ramach oferty promocyjnej można nabyć tablet SamsungGalaxy Tab z LTE. Pakiet TVMobilna jest idealnym uzupełnieniem do tej opcji, a moduł CI dla tej oferty w Irdeto zapewne podrasuje tę ofertę w przypadku telewizorów ze slotem CI+. Wydaje się, że pewne rozwiązania i promocje zostały sztucznie w Cyfrowym Polsacie wstrzymane, by w odpowiednim momencie je przedstawić przyszłym klientom.

  Usługi internetowe na trwale zagościły w ofercie platform cyfrowych. Przed NC+ ciężki wybór operatora telekomunikacyjnego, z którym będzie współpracować. CYFRA+ działa razem z Play (n zrezygnowała z Playa), a n jest zawsze blisko z Orange. Większe szanse ma Orange, bo operator udziela się na rynku telewizyjnym poprzez Orange sport (w przyszłości wzorem francuskiego rynku takich kanałów powinno być więcej, bo Al Jazeera zainteresuje się także polskim rynkiem, gdy Francuzi sobie przysną). Poza tym współpracuje z n przy własnej ofercie telewizyjnej. Wcześniej udostępniał pakiet w porozumieniu z CYFRĄ+. Obie firmy są związane z kapitałem francuskim, który na polskim rynku trzyma się razem, a to ułatwi ewentualne porozumienie.

  Ostatnio edytowane przez andi1002 ; 21-03-2013 o 21:50

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •