Cyfra+ i UPC Polska wkrótce z TVP Sport?

Jest szansa, że za Cyfrowym Polsatem pójdą kolejni telewizyjni operatorzy i wprowadzą do swoich ofert sportowy kanał TVP Sport. Trwają prace nad wprowadzeniem kanału do Cyfry+ oraz sieci UPC Polska.
- W przypadku Cyfry+ oraz UPC Polska trwają bardzo intensywne prace między nami nad kształtem współpracy, której ważną częścią jest powiększanie zasięgu TVP Sport. - Jesteśmy również przekonani, że podpisanie umowy z Cyfrowym Polsatem może tylko przyśpieszyć i doprowadzić te prace do korzystnego dla wszystkich stron rozwiązania - dodaje.

Do tej pory zasięg sportowego kanału TVP Sport był znacznie ograniczony. Kanał dostępny był w wybranych mniejszych sieciach kablowych oraz w ofercie telewizji "n" i Telewizji na kartę . Łącznie docierał do około 1,5 mln gospodarstw domowych.

W piątek zasięg znacznie się powiększył przez włączenie TVP Sport do oferty Cyfrowego Polsatu. Spółką udało się dojść do porozumienia, ustalono stawkę za TVP Sport satysfakcjonującą obie strony. Jest szansa, że kanał wkrótce trafi także do kolejnych dużych operatorów - Cyfry+ (ponad 1,3 mln abonentów), UPC Polska (ponad 1 mln gniazdek) oraz Vectry (770 tys. abonentów).

TVP jest zainteresowana podpisaniem umowy, operatorzy od miesięcy zapewniają, że są zainteresowani kanałem TVP Sport. Nieoficjalnie mówi się, że problemem do tej pory były ceny. Rośnie także zainteresowanie kanałem TVP Sport, który kilka tygodni temu podpisał umowę na prawa do transmisji meczów pierwszej ligi piłki nożnej do końca sezonu 2010/2011. Nadawca posiada także prawa do mundialu 2010 i 2014.