W styczniu na antenie HBO pojawią się premiery nowych sezonów znakomitych seriali produkcji HBO: Dziewczyny oraz Iluminacja. Pojawi się także nowa kostiumowa produkcja Koniec defilady, która jest efektem współpracy HBO i BBC. Już w najbliższą niedzielę 6 stycznia 2013 w Cinemaxodbędzie się premiera serialu Ścigana.

Już 21 stycznia w HBO pojawi się drugi sezon nominowany do nagród Emmy i Złotych Globów serialDziewczyny, którego pomysłodawczynią jest Lena Dunham. Serial stał się swoistym manifestem młodego pokolenia i został on doceniony przez krytyków. Jego bohaterkami są cztery zwyczajne dziewczyny z Nowego Jorku. Hannah (Lena Dunham) znalazła prawdziwą miłość, a przynajmniej tak jej się wydawało, lecz wciąż nie dostała wymarzonej pracy. Sporo zmieniło się także w życiu jej przyjaciółek * spokojnej, na pozór poukładanej Marnie (***ison Williams), która w końcu pokazała swoje inne, bardziej spontaniczne oblicze, zwariowanej Jessy (Jemima Kirke), która wplątała się w kolejną niecodzienną sytuację, oraz niepewnej siebie, skrywającej wstydliwą tajemnicę Shoshanny (Zosia Mamet). Nowy sezon będzie obfitował w wiele zabawnych i niespodziewanych wydarzeń.

Premiera Dziewczyn odbędzie się w HBO 21 stycznia, a w HBO GO – 14 stycznia, dzień po premierze w USA.

Kolejną propozycją dla fanów seriali będzie drugi sezon Iluminacji, w którym w główną rolę Amy * autodestrukcyjnej czterdziestolatki po przebytym załamaniu nerwowym wciela się Laura Dern. Amy nie ustaje w stosowaniu poznanych na Hawajach technik medytacyjnych, pomagających jej osiągnąć stan iluminacji. Jednocześnie staje się coraz bardziej uciążliwa dla współpracowników. Postanawia też wynająć reportera śledczego (Dermot Mulroney), który ma jej pomóc w zbieraniu haków na pracodawców. Brawurowa kreacja Laury Dern została doceniona przez krytyków, którzy przyznali jej Złoty Glob.

Premiera serialu na antenie HBO odbędzie się 28 stycznia, a w HBO GO * 14 stycznia, dzień po premierze w USA.

Koniec defilady to osadzona w czasach I wojny światowej historia burzliwego miłosnego trójkąta, w który uwikłany jest Christopher Tietjens (Benedict Cumberbatch) * wysoko postawiony urzędnik, wywodzący się z bogatej i szanowanej rodziny. Mężczyzna zgodnie z oczekiwaniami rodziny bierze ślub z dziewczyną z tzw. dobrego domu. Niestety małżeństwo z Sylvią (Rebecca H***) nie układa się najlepiej. Pewnego dnia Tietjens poznaje ambitną i zaangażowaną sufrażystkę, Valentinę (Adelaide Clemens), wkrótce będzie musiał zdecydować, z którą z nich chce spędzić resztę życia.

Premiera serialu już w sobotę, 5 stycznia w HBO. Serial jest już dostępny w całości w HBO GO.

W styczniu na antenie Cinemax pojawi się nowa produkcja * Ścigana, inteligentny i trzymający w napięciu serial szpiegowski. W główną rolę agentki specjalnej, pracującej dla prywatnej firmy Byzantium Security wciela się, nominowana do Złotego Globu, Melissa George. Agentka jest ścigana przez bezwzględnego mężczyznę, który nie zawaha się przed niczym, żeby ją w końcu dopaść. Uciekająca przez całe życie Sam, nie jest w stanie zaufać nikomu – nawet najbliższym jej osobom. W końcu będzie musiała skonfrontować się z przeszłością i stawić czoła wrogowi.

Premiera serialu w Cinemax odbędzie się 5 stycznia, a w HBO GO * 7 stycznia.