Wszystko wskazuje na to, że spotkanie Lecha Poznań z Żetysem Tałdykordan prawdopodobnie nie zostanie pokazane na żadnym polskim kanale (mówiło się o TVP), to także próżno będzie szukać transmisji na kanałach z Kazachstanu. Rewanż w Kazachstanie planowany na 12 lipca pokaże kazachska stacja El Arna, ale jej odbiór w Polsce nie jest możliwy. Pozostaje tylko dostęp przez Internet.

Mimo, że El Arna wyemituje mecz, to wbrew informacjom z różnych serwisów nie ma możliwości odbioru kanału z satelity. El Arna nadaje obecnie tylko z Intelsata 904 (60°E), ale w wiązce kierowanej na Kazachstan, niedostępnej w Polsce.

Lech Poznań zagra z Żetysem Tałdykordan już 5 lipca w Poznaniu, a rewanż odbędzie się 12 lipca w Kazachstanie.

Telewizja WTK ma zamiar pokazać mecz I rundy eliminacji Ligi Europy w Poznaniu, w którym Lech podejmie kazachski zespół Żetysu Tałdykorgan. Nie będzie to jednak transmisja, a retransmisja. Mecz na ekranach telewizorów można będzie zobaczyć „z poślizgiem”, około 20 minut po zakończeniu spotkania na ul.Bułgarskiej.

Aktualizacja
El Arna mecz rewanżowy jednak pokaże, ale z satelity IS-904 zobaczyć w Polsce i tak się nie uda.SATKurier.pl / Futbol w TV / Lech w LE ani w TVP, ani w El Arna