Różnorodność zabezpieczeń dla systemu Irdeto jest bardzo duża. Niektóre płatne platformy są świetnie zabezpieczone przed tzw. card-sharingiem, podczas gdy inne padają ofiarą ataków - dzięki którym jest możliwe dekodowanie kanałów zupełnie bez karty.


23 października wyciekły do sieci klucze pozwalające na dekodowanie mini-platformy Sitel (prywatny nadawca na rynku macedońskim). Na razie brak reakcji ze strony operatora. Piracko dostępne są w tej chwili cztery kanały (wszystkie z nich są w ofercie platformy Total TV). Przekaz kanałów jest realizowany z satelity Eutelsat Sesat 1 (16°E).

Półtora miesiąca temu wyciekły także klucze dla hinduskich kanałów Zee (dokładnie 3 kanały), które są nadawane z satelity Hot Bird 6 (13°E).

Pirackie ataki na zabezpieczenia Irdeto nie będą miały większego znaczenia w Polsce. Po pierwsze, tylko nieliczne polskie kanały są kodowane w Irdeto i na ogół dostęp w tym systemie jest tylko dla operatorów (ew. erotyki dostępne są w tym systemie). Po drugie, ilość kanałów jest mała a popularność języków w naszym kraju, w jakich kanały są nadawane - praktycznie żadna.

Za to alert jest zapewne w siedzibie Irdeto Access w Holandii i u zagrożonych operatorów.