30.05 o 7 rano wystartował Polsat Sport News


30 maja o godz. 7.00 wystartował nowy kanał informacyjno-sportowy Polsat Sport News. Kanał jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). W programie znajdą się informacje sportowe, autorskie magazyny oraz transmisje na żywo. Kanał szerzej pokaże szczególnie te dyscypliny, które są rzadziej prezentowane w innych kanałach sportowych Cyfrowego Polsatu. Pojawi się też w platformach satelitarnych, na 100 proc. w Cyfrowym Polsacie. Na razie brak uprawnień dla abonentów tej platformy.Główną częścią ramówki będzie 5-minutowy serwis informacyjny "Sport Flash" nadawany zawsze o pełnej godzinie między 7-23. Na żywo i premierowo serwis będzie emitowany w godzinach 7-12, 15-17 oraz 20-23. Po godz. 23 w Polsacie Sport News pojawi się również 15-minutowe "Sportowe podsumowanie dnia" pokazywane równolegle na antenie Polsatu News.

- Bogate serwisy sportowe będą bardzo istotnym elementem programu. Mamy prawa do pokazywania niemal wszystkich najważniejszych rozgrywek ligowych w Polsce. Będziemy pokazywali bramki z Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej, eliminacji Mistrzostw Świata i Europy w piłce nożnej, i oczywiście od jesieni bramki z polskiej Ekstraklasy - powiedział Marian Kmita, dyrektor sportu w Telewizji Polsat.

Drugim ważnym elementem programu Polsatu Sport News będą transmisje live.
Kanał szerzej pokaże szczególnie te dyscypliny, które są prezentowane rzadziej w innych kanałach sportowych grupy Polsat. Stacja Polsat Sport News pokaże również na żywo turnieje: tenisowy Wimbledon oraz golfowy - British Open, a w czerwcu turnieje w siatkówce plażowej i Mistrzostwa Świata we Włoszech.

We wszystkich przypadkach Polsat Sport News, obok Polsatu Sport Extra będzie główną anteną relacjonującą te wydarzenia. Jesienią na antenie kanału pojawią się mecze siatkarskiej PlusLigi (piątek, niedziela i poniedziałek), oraz pasmo spotkań Superligi piłkarzy ręcznych (sobota, niedziela).

Antenę Polsatu Sport News wypełni publicystyka.
Kanał będzie pokazywał znane już z innych sportowych kanałów Polsatu: "Cafe Futbol", "Kulisy sportu", "Atletów", "Futbol Mundial", "Magazyn Golfowy", "Magazyn piłki ręcznej", czy magazyny FIS - narciarski, freestylowy oraz snowbordowy. Jesienią na antenie kanału zadebiutuje nowy magazyn siatkarski.

Program Polsatu Sport News będzie tworzył zespół doświadczonych dziennikarzy: Karolina Szostak, Piotr Kuczkowski, Paweł Sikora, Bożydar Iwanow, Jerzy Mielewski, Mateusz Borek i Włodzimierz Zientarski.

Kanał Polsat Sport News dostępny jest w ofercie mux 2 - drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Stacja pojawi się także w ofertach satelitarnych platform telewizyjnych oraz w sieciach kablowych.