TVN Warszawa kończy emisję na satelicie


Grupa TVN informuje o zakończeniu emisji sygnału telewizyjnego TVN Warszawa i przeniesieniu online wszystkich aktywności związanych z tym projektem. Od 26 marca 2011 roku TVN Warszawa rozpoczyna nowy etap działalności polegający na całkowitym przejściu na platformę internetową www.tvnwarszawa.pl. Oferta TVN Warszawa wzbogaci również uruchomiony niedawno nowy serwis www.tvn.pl. TVN Warszawa nadaje w formie kodowanej za pośrednictwem satelity HOT BIRD 9 (13°E) w ramach platform satelitarnych CYFRA+, n, TP i Telewizja na Kartę oraz w sieciach kablowych, ale tylko do 26 marca br.


Przekaz testowy w ramach DVB-T z PKiN w Warszawie na k. 53 spotka podobny los.

- Rynek reklamy lokalnej nie daje w naszej ocenie gwarancji, że kanał TVN Warszawa stanie się rentowny w 2011 roku. Jednocześnie, zmiany w sposobie konsumpcji mediów, w tym szczególnie treści audiowizualnych doprowadziły nas do przekonania, że koncentracja naszej aktywności w sieci pozwoli zarówno zoptymalizować model biznesowy TVN Warszawa, jak i najpełniej wykorzystać największe atuty tego projektu, do których bez wątpienia należy zaliczyć serwis tvnwarszawa.pl - powiedział Piotr Walter, wiceprezes Zarządu Grupy TVN.

TVN Warszawa, to uruchomiony 15 grudnia 2008 roku, projekt medialny poświęcony Warszawie i jej mieszkańcom. TVN Warszawa koncentrując się na życiu stolicy, oferuje wysokiej jakości treści o charakterze informacyjnym i rozrywkowym.