Koniec kanałów Redlight Platinum/Mixx/Velvet


17 i 18 marca wyłączono nadawanie programów erotycznych na trzech kanałach Redlight w standardowej rozdzielczości (SD). Dotyczy to stacji Redlight Platinum, Redlight Mixx i Redlight Velvet. Zamiast nich nadawane są materiały promocyjne Redlight HD. Posiadaczom kart HD 10+ jest oferowany nowy serwis w wysokiej rozdzielczości - Hustler HD/3D, który jednocześnie zainaugurował przekaz. Emisję w SD kontynuuje Redlight Premium. 3 kanały Redlight Mix, Velvet i Platinum nie będą już nadawane.


Nadawca podjął decyzję o wycofaniu się z przekazu w SD z uwagi na słabnącą popularność tego typu transmisji oraz dużą konkurencję ze strony serwisów internetowych. Popyt na emisję HD rośnie, a materiały nie są aż tak ogólnodostępne w sieci, jak w SD, dzięki czemu jest to bardziej przyszłościowe.

Dzięki wyłączeniu trzech kanałów Redlight w SD poprawiono jakość techniczną emisji kanału Redlight HD/3D, a także umożliwiło to uruchomienie emisji Hustler HD/3D w dobrej jakości.

Przekaz kanałów Redlight Mixx, Redlight Platinum i Redlight Velvet prowadzono z następujących parametrów technicznych:

Hot Bird 9 (13,0°E)
tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

Z tego samego miejsca są nadawane: Redlight Premium w SD oraz Redlight HD/3D i Hustler HD/3D.

Posiadacze kart HD 10+, na której gwarantowanych jest 10 kanałów, mają obecnie dostępne 14 serwisów (8x SCT, SCT HD, Daring!TV, Dorcel TV, Redlight Premium, Redlight HD/3D, Hustler HD/3D), na kartach SD 10+ jest 11 kanałów (8x SCT, Daring!TV, Dorcel TV, Redlight Premium; z tego 10 gwarantowanych), natomiast posiadacze kart Redlight w Conax na 4 kanały SD zostają tymczasowo z jednym (Redlight Premium), mogą oni skorzystać z oferty przejścia na inną kartę za dopłatą rekompensującą okres, przez który mieli mieć jeszcze dostęp do oferty Redlight.

Nadawca poinformował, że z powodu uruchomienia od 28 marca nowego kanału w wysokiej rozdzielczości HUSTLER HD, 3 kanały Redlight Mix, Velvet i Platinum nie będą już nadawane. Pasmo zajmowane przez te kanału zostanie wykorzystane dla nowego kanału Hustler HD oraz podniesienia jakości kanału Redlight HD. Nie ma obecnie możliwości uzyskania dodatkowego wolnego pasma na satelicie Hot Bird. Jest to spowodowane dużym zapotrzebowaniem klientów na kanały w HD, które z kolei wymagają kilkakrotnie większego pasma niż kanały SD (zwykłej rozdzielczości). Nadawca Redlight Tv od samego początku informował klientów o gwarantowanej liczbie kanałów (np. 10 kanałów gwarantowanych w przypadku oferty 16 czy 17 kanałów) i możliwości zamiany kliku kanałów SD na każdy nowy kanał w HD.

Klienci, którzy zakupili abonament na 4 kanały Red Light Premium, Mix , Velvet i Platinum w systemie Conax, będą mogli do wyboru uzyskać dostęp do nowych kanałów HD (Redlight HD i Hustler HD) lub otrzymać abonament na inne kanały (np ELITE 6+)