Kanały tematyczne TVN w HD. Koniec TVN Warszawa?


Grupa TVN stopniowo przygotowuje się na nadawanie swoich kanałów tematycznych w wysokiej rozdzielczości. Co więcej, pierwszy kanał w HD ma pojawić się najpóźniej pod koniec tego roku. To jednak nie wszystkie zmiany. Spółka wciąż jest niezadowolona z wyników stacji TVN Warszawa i jeśli nie poprawi ona swoich wyników, to będzie musiała zniknąć z rynku. O planach poinformował wiceprezes TVN, Piotr Walter.


Jak na razie nie wiadomo, który z tematycznych kanałów TVN przejdzie na nadawanie w wysokiej rozdzielczości jako pierwszy. Wiceprezes TVN zdradził tylko, że można się spodziewać, że jako pierwsze na emisję w HD przejdą stacje, które najwięcej zarabiają i które będą miały konkurentów nadających w HD. Piotr Walter nie wykluczył także powstania, jeszcze w tym roku, nowych kanałów tematycznych.

W 2010 r. dodatni wynik finansowy osiągnęła stacja TVN CNBC (EBITDA - 560 tys. zł). Cały czas w portfolio Grupy TVN jest jednak nierentowny kanał TVN Warszawa, który nadaje swój program od ponad dwóch lat. Mimo tego, iż stacja posiada szeroki zasięg i jest doceniana przez widzów (nagroda publiczności w plebiscycie HOT BIRD Awards 2010), to nie przekłada się to na jej wyniki finansowe. Prezes Grupy TVN poinformował, że stacja ma czas do końca tego roku, by wyjść na swoje. W przeciwnym razie zostanie zamknięta.

Grupa TVN nie zamierza w tym roku zwiększać wydatków na jej rozwój, inwestować będzie za to w ofertę programową innych kanałów tematycznych, głównej anteny, a także w działania marketingowe. Spółka zamierza również postawić na produkcję filmową. W planach ma nakręcenie czterech filmów kinowych, w tym produkcję o Powstaniu Warszawskim - “Miasto”. Obecnie trwają zdjęcia do komedii obyczajowej “Listy do M.”.