Cyfrowy Polsat podał, że linię produkcyjną własnej fabryki spółki-córki Cyfrowy Polsat Technology opuścił 2-milionowy egzemplarz dekodera dla tej największej platformy w Polsce. W tym roku spółka planuje wyprodukować kolejny milion odbiorników wyłącznie na własne potrzeby, z czego większość w standardzie HD. Na koniec 2010 r. z usług Cyfrowego Polsatu korzystało łącznie ponad 3,4 mln abonentów. Oznacza to, że przeszło co drugi abonent ma dekoder z fabryki Cyfrowy Polsat Technology.Spółka Cyfrowy Polsat Technology wyprodukowała dotychczas 5 modeli cyfrowych dekoderów – Mini, Familijny, F300, M100 i HD5000 do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości. Wszystkie zostały od podstaw - zarówno hardware, jak i software - zaprojektowane przez zespół konstruktorów platformy i w całości wyprodukowane w fabryce na warszawskim Targówku. Przez ostatnie trzy lata wyprodukowano w sumie 2 miliony autorskich odbiorników. W 2010 roku kilkadziesiąt procent produkcji stanowiły dekodery HD. W 2011 roku spółka planuje wyprodukować kolejny milion odbiorników.

- Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na usługi HD, niewątpliwie znaczącą część dekoderów, które opuszczą fabrykę w bieżącym roku, będą stanowiły dekodery do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat SA.

- Nasze plany na 2011 rok są ambitne. Zamierzamy wyprodukować kolejny milion dekoderów. Obok dekodera HD5000 planujemy wprowadzić nowy model tunera, także przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości – dodaje.

Ponad 1 milion abonentów Cyfrowego Polsatu posiada dekodery HD, co stanowi blisko jedną trzecią całej bazy abonentów platformy, która na koniec 2010 r. wynosiła blisko 3,5 miliona.

Cyfrowy Polsat jest największą platformą cyfrową HD w Polsce.

Usługi HD Cyfrowy Polsat oferuje od listopada 2007 roku. Każdy z pakietów programowych operatora zapewnia dostęp do wybranych kanałów HD. Łącznie widzowie mogą wybierać spośród 14 kanałów w wysokiej rozdzielczości o różnej tematyce. W tym roku platforma planuje wzbogacić ofertę o kolejne stacje w tym standardzie.

Cyfrowy Polsat to największa, pod względem liczby abonentów, płatna cyfrowa platforma satelitarna w Polsce. Na koniec 2010 r. z usług Cyfrowego Polsatu korzystało łącznie ponad 3,4 mln abonentów.


źródło:
Kod:
http://satkurier.pl/news/63600/2-mln-dekoderow-fabryki-cyfrowy-polsat-technology.html