Viasat Broadcasting postawi na dystrybucję w Polsce?


Viasat Broadcasting najprawdopodobniej znacznie rozszerzy dystrybucję swoich kanałów w Polsce. Kanał filmowy TV1000 należący do spółki jest już u ponad 100 operatorów (głównie kablowych), w tym na satelitarnej platformie TP, kablówkach UPC, Multimedia i Stream Communications. Niestety kanałów TV1000, Viasat Explorer, Viasat History i Viasat Nature nie ma w takich platformach, jak CYFRA+ czy telewizja n, a Cyfrowy Polsat przecież od marca 2010 zrezygnował z kanałów Viasat.- Obecnie, prowadzone są rozmowy handlowe z kilkoma największymi graczami na rynku, co – mamy nadzieję – zaowocuje znacznym poszerzeniem zasięgu technicznego kanału w 2011 r. - oświadczył w wywiadzie z MediaFM.net Niclas Ekdahl, Vice President Pay TV Channels & VOD w Viasat Broadcasting.

Z informacji podanych przez MediaFM.net wynika również, że podobne rozmowy są prowadzone w sprawie rozszerzenia dystrybucji Viasat Explorer, Viasat Nature, Viasat History z przedstawicielami satelitarnych platform cyfrowych, ale nie wiadomo konkretnie których. Problem polega na tym, że kanały Viasat muszą rywalizować z lepiej wypozycjonowanymi kanałami Discovery czy National Geo. Także TV1000 nie zawojował polskiego rynku, bo większość platform satelitarnych ma własne dużo lepsze jakościowo i programowo stacje filmowe (nFilm HD1/HD2, Polsat Film, czy CANAL+ Film HD). To powoduje, że TV1000 musiałby najpierw znacznie poprawić jakość, czyli przejść na HD oraz zwiększyć liczbę nowych filmów. Nie na darmo Cyfrowy Polsat wolał kanały Filmbox (włącznie z Filmbox HD) niż kanały Viasat.

W piątek, 31 grudnia br. MediaFM.net przeprowadzi wywiad, w którym będzie można dowiedzieć się więcej na temat sytuacji firmy Viasat Broadcasting.