TVP Seriale z opóźnieniem, ale będzie w TNK HD


Redakcja SAT Kuriera podała informację, że nowy kanał tematyczny od Telewizji Polskiej - TVP Seriale pojawi się w ofercie Telewizji na Kartę HD, ale tak się nie stało od momentu uruchomienia nowej stacji. TVP Seriale od początku był w dekoderach telewizji n na kanale 24. Użytkownicy dekoderów TNK HD i nasi czytelnicy zaczynają się niecierpliwić, włącznie z oskarżeniami, że podajemy nieprawdziwe informacje. Prawda jest taka, że kanał TVP Seriale z opóźnieniem, ale będzie w TNK HD, ale "trwają jeszcze wewnętrzne uzgodnienia".


Po mailach do redakcji SAT Kuriera zaczęliśmy się interesować dlaczego nowej filmowej stacji TVP od razu nie dołączono do TNK HD. Okazuje się, że w kierownictwie ITI Neovision zaczęto się zastanawiać w jakim pakiecie TNK HD będzie TVP Seriale, co ostatecznie opóźniło jego dołączenie. Dlatego trwają jeszcze wewnętrzne uzgodnienia, więc nie można było na początkowym etapie podać żadnych konkretnych szczegółów, co do tego na jakim kanale, kiedy i w jakim pakiecie TNK HD będzie kanał TVP Seriale. Okazuje się także, że posiadacze modułów nCAM HD dla TNK HD jednak mają dostęp do kanału TVP Seriale. Najbardziej poszkodowani są Ci co kupili dekodery TNK HD za 398zł, bo kanału nie ma na liście.

Nieoficjalnie wiadomo, że TVP Seriale najprawdopodobniej oficjalnie zostanie dołączony do TNK HD w przyszłym tygodniu między 13 i 17 grudnia tak, aby użytkownicy dekoderów TNK HD mieli dostęp do stacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.