TVP Seriale w Cyfrze+, TNK HD i n


W Mikołajki, 6 grudnia 2010 r. wystartuje nowy kanał tematyczny telewizji publicznej pod nazwą TVP Seriale. Dedykowany jest głównie miłośnikom seriali, którzy będą mieli okazję śledzić produkcje zarówno polskie, jak i zagraniczne od pierwszych odcinków. Z naszych informacji wynika, że TVP Seriale pojawi się w ofertach platformy n, TNK HD oraz CYFRY+. Na razie nie podpisano jeszcze umowy dystrybucyjnej z CYFRĄ+, jednak jest to w planach.
Aktualizacja: znane są parametry techniczne przekazu.


Zgodnie z uzyskanymi przez redakcję SAT Kuriera informacjami, oficjalny komunikat w sprawie dołączenia TVP Seriale do oferty platformy CYFRA+ pojawi się najwcześniej w piątek, 3 grudnia br.

W ramówce stacji TVP Seriale znajdują się m.in.: „Czas honoru”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Czterdziestolatek”, „Ranczo”, „M jak miłość”. Nie zabraknie również produkcji zagranicznych, zakupiono m.in. serial „Siostra Jackie”. Program staruje 6 grudnia br. o godz. 6:00 serialem „Bulionerzy”.

Aktualizacja
Znane są planowane parametry techniczne przekazu TVP Seriale dla CYFRY+, TNK HD i n:

Hot Bird 9 (13,0°E)
tp. 16
częstotliwość: 11,508 GHz,
polaryzacja: V (pionowa)
SR: 27500
FEC: 5/6
DVB-S/QPSK
SID: 15806

Przypuszczalne wartości PID (na bazie analizy układu kanałów na transponderze)
PID V: 517
PID A: 700
PID PCR: 517
PID PMT: 37

TVP Seriale nie zwiększy ilości kanałów na transponderze, ponieważ Kino Polska, w ramach porozumienia z CYFRĄ+ zostanie wyłączone z pojemności Grupy ITI.