Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar Dragon_87
  Dołączył
  Jun 2006
  Posty
  653

  Domyślnie Fergusony HF-8x00 HD bez nowego softu

  Fergusony HF-8x00 HD bez nowego softu


  Firma Ferguson wydała komunikat w sprawie oprogramowania dla modeli HF-8800 HD i HF-8900 HD PVR Ready. Po zmianach w kwestii kodowania kanałów platformy CYFRA+, wprowadzonych w połowie października, karty CYFRY+ przestały pracować w czytnikach uniwersalnych wbudowanych w obydwa modele. W tym samym czasie problemy nie wystąpiły na innych modelach tego samego producenta lub zostały szybko usunięte.


  Niestety okazało się, że oficjalna nowa wersja oprogramowania dla obydwu modeli nie pojawi się. Poniżej cytujemy stanowisko producenta:

  Producentem płyty głównej modelu HF-8800 HD oraz HF-8900 HD była firma Homecast.

  Produkcja tych modeli została zakończona na początku roku 2009. Zmiany wprowadzone przez operatora - CYFRĘ+ po blisko dwóch latach od zakończenia produkcji nie były możliwe do przewidzenia.

  Dziś mimo wytężonych prób uzyskania pomocy z firmy Homecast nie możemy dostarczyć Państwu oprogramowania, które poprawia obsługę karty CYFRY+ w czytniku kart w tych dwóch modelach. Wynika to z przyczyn niezależnych od firmy Ferguson.


  Jednocześnie Ferguson odniósł się do pojawiającego się w sieci nieoficjalnego oprogramowania:

  W związku z coraz częściej występującymi przypadkami wgrywania oprogramowania 11.28.3F od odbiornika Hivion do HF-8900 HD informujemy że:

  - Mimo że oprogramowanie to można wgrać bez problemu i działa na nim poprawnie karta Cyfry+ w czytniku to jest to oprogramowanie nieautoryzowane, a więc wgranie go wiąże się z utratą gwarancji.
  - Jest to oprogramowanie, które zawiera nielegalne funkcje, a więc jego użytkowanie jest niezgodne z prawem.
  - To oprogramowanie nie jest zgodne z oryginalnymi listami kanałów.


  Jednocześnie Ferguson sugeruje, aby wywierać nacisk na firmę Homecast samemu:

  Główny inżynier oprogramowania pracuje dziś w firmie Hivion. Możliwe, że bezpośredni kontakt z działem R&D firmy Homecast wpłynie na decyzję o wsparciu modeli HF-8800 HD oraz HF-8900 HD.

  Następnie podane są adresy e-mail do przedstawicieli Homecast (zapomniano jednak najwyraźniej, że na panelu przednim znajduje się logo Ferguson, a to, z jakich części odbiornik jest poskładany, końcowego użytkownika nie interesuje).

  Posiadacze HF-8800 HD i HF-8900 HD mogą teraz jedynie zaopatrzyć się w moduł CI od CYFRY+ (można go zakupić za 49 zł, ale pod warunkiem bycia abonentem na ofertę HD i jednocześnie nie posiadania żadnego terminala CYFRY+ w dzierżawie - przysługuje tylko 1 CAM na abonenta) lub inny, jak AstonCrypt, DiabloCAM2 lub JollyCAM (które są jednak w takiej cenie, że za równowartość można zakupić nowy prosty tani odbiornik HD). Dodatkowo moduł CYFRA+ HD wykorzystywany równocześnie z CAM od Cyfrowego Polsatu sprawia problemy z kompatybilnością, no i oczywiście moduły wchodzą w grę tylko, jeśli mamy wolne kieszenie CAM - jeśli nie - pozostanie przekładanie. Ostatecznie dla HF-8900 HD jest nielegalne oprogramowanie, ale bez żadnego wsparcia.

  Czytelnicy w ostatnich dniach alarmowali redakcję SAT Kuriera telefonicznie, jak i mailowo na temat podejścia firmy Ferguson do wsparcia technicznego. Nie odpisywano na korespondencje mailowe, nie odbierano telefonów. Klienci otwarcie wyrażali swoje niezadowolenie, poniżej cytat z jednej z otrzymanych korespondencji:

  [...] Pisze z prośbą o napisanie jakiegoś artykułu na temat firmy Ferguson i jej podejścia do klientów, nie dawno ukazał się artykuł jak któryś z ich produktów zajął 1 miejsce w jakimś tam rankingu ale słowa nigdzie nie ma napisane ze maja klientów "w dupie" za przeproszeniem. Jestem właścicielem tunera satelitarnego HF8900 i tu oczywiście ludzie w temacie już wiedzą o co chodzi. Firma olewa zupełnie klientów z problemami, numer wydzielony w firmie do kontaktów z tunerami HD nikt nie obiera, na maile nie odpisują. Jaki czas temu zapłaciłem za tuner prawie 900zł, a w tej chwili prawie nic na nim nie mogę oglądać (pakiet Cyfry+), po ostatnich zmianach operatora! To żałosne jak się z klientami obchodzi ta firma, fakt ze zmiany będą na pewno firma wiedziała i do kilku tunerów (w szczególności tych tańszych) nowy firmware przygotowała a co z reszta? Nie ma firmware to olać ich? Nie odbierać telefonów i nie odpisywać na maile? Co komu po informacji ze pracują nad firmware?Kiedy będzie? Kto mi zrekompensuje fakt iż abonament w Cyfrze+ płacę, a nie mogę oglądać kanałów? Oczywiście mogę dokupić moduł CAM, ale dlaczego mam za to płacić jak tuner powinien działać bez niego, mało tego tuner posiada 2 sloty na moduły CAM ale na raz działa tylko 1, po włożeniu drugiego są problemy z odbiorem, mało tego modułu CAM z Cyfry+ nie da się aktualizować na tym tunerze. Myślę że mały artykuł przestrzegłby nowych klientów przed wyborem tej marki i ich podejściem do klienta a zarazem może w jakiś sposób zmobilizował firmę do lepszego traktowania swoich klientów.

  Dziękuję i pozdrawiam


  W ramach retrospekcji - odbiornik HF-8900 HD otrzymał nagrodę Złoty Piksel 2007/08

  Jak widać nawet najlepsze konstrukcje sprzętowe nie pomogą, jeśli nie ma wsparcia od strony oprogramowania.
  Wszystkie informacje zamieszczone przeze mnie służą wyłącznie celom edukacyjnym, nie mogą być wykorzystywane sprzecznie z prawem, nie ponoszę odpowiedzialności jeżeli ktoś użyje je w innych celach. Oglądanie płatnej TV bez opłacania abonamentu jest przestępstwem. 2. #2
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar kilers9
  Dołączył
  Oct 2007
  Przegląda
  śląskie
  Posty
  300

  Domyślnie

  Alternatywa TYLKO do HF-8900 - >>>KLIK<<<

 3. #3
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar Dragon_87
  Dołączył
  Jun 2006
  Posty
  653

  Domyślnie

  Posiadacze odbiorników HF-8800 HD i HF-8900 HD PVR marki Ferguson mogą jednak odetchnąć z ulgą. Mimo wcześniejszych zapowiedzi Ferguson opublikował nową wersję oprogramowania dla obydwu modeli w zaledwie tydzień po komunikacie, iż nie będzie to możliwe. Nowa wersja oprogramowania jest oznaczona jako 1.28.8A. Oprócz poprawki związanej z dekodowaniem kanałów CYFRY+ wprowadza szereg innych zmian, m.in. poprawki dla kart ICE (Irdeto/Cryptoworks), z których korzysta platforma SkyLink.


  Wprowadzono też szereg innych zmian:
  - nowe menu wyłączania komunikatów z CAM,
  - opcja FastScan dla kanałów holenderskich,
  - poprawka działania niebieskiego przycisku (zmiana proporcji obrazu),
  - aktualizacja bazy danych transponderów i pozycji satelitarnych.

  Procedura ładowania jest standardowa. W modelu HF-8800 HD korzystamy z programu HDUpgrader i ładujemy soft przez port RS-232. HF-8900 HD PVR może być przeładowany po USB, ale problem mogą mieć osoby, które załadowały oprogramowanie od odbiornika Hivion, z którego powrót może być trudny lub nawet niemożliwy (brak informacji na ten temat w momencie przygotowania informacji).

  Oprogramowanie 1.28.8A dla modelu HF-8800 HD
  Oprogramowanie 1.28.8A dla modelu HF-8900 HD PVR

  Cieszy, że producent stanął na wysokości zadania i dostarczył oprogramowanie dla klientów mimo tego, że odbiornik nie jest już produkowany.
  Wszystkie informacje zamieszczone przeze mnie służą wyłącznie celom edukacyjnym, nie mogą być wykorzystywane sprzecznie z prawem, nie ponoszę odpowiedzialności jeżeli ktoś użyje je w innych celach. Oglądanie płatnej TV bez opłacania abonamentu jest przestępstwem. 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •