Wkrótce Disney Cinemagic w Polsce?


Disney Cinemagic, kanał dla dzieci produkowany przez Disney Channels Worldwide, wejdzie na polski rynek. Na razie nie jest jednak znana data debiutu w Polsce. Uzależnione jest to od wyników rozmów z operatorami i platformami. Według Macieja Brala, wiceprezesa i dyrektora generalnego Disney Channels na Europę Środkowo-Wschodnią, RPA i Bliski Wschód, polski rynek jest na tyle duży i dynamiczny, że jest na nim miejsce dla kolejnych kanałów Disneya.


- Nie koncentrujemy się na budowaniu zasięgu kanałów, gdyż w tym momencie rozszerza się on samoistnie. Pewien etap rozwoju rynków Europy Środkowo-Wschodniej mamy już za sobą, kanały tematyczne osiągnęły olbrzymi zasięg i stały się równoprawnym uczestnikiem gry rynkowej - powiedział Maciej Bral. Zaznaczył, że w chwili obecnej Disney skupia się na konkurencyjności: inwestowaniu w lokalną widownię, budowaniu popularności oraz promowaniu nowych produkcji i innych działaniach marketingowych.

Disney Cinemagic znany jest widzom we Francji, Niemczech, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W wielu przypadkach stał się zastępstwem za Toon Disney. Disney Cinemagic to największe hity filmowe dla dzieci i najpopularniejsze kreskówki. Byłby to czwarty kanał Disneya w Polsce, po Disney Channel, Disney XD i Playhouse Disney.