Zgodnie z informacjami Przeglądu Sportowego Telekomunikacja Polska, będąca właścicielem kanału Orange Sport nie zgłosiła oferty do przetargu na prawa do emisji spotkań piłkarskiej Ekstraklasy na lata 2011 - 2014. Termin składania ofert upłynął 15 listopada. Oznacza to, że wraz z końcem bieżącego sezonu Ekstraklasa zniknie z Orange Sport, ponieważ kończą się prawa do emisji wykupione od sezonu 2008/2009 wspólnie z CANAL+ (opiewały na kwotę 120 mln złotych za sezon).

Do obecnego przetargu nadawcy nie mogli startować wspólnie - był to jeden z wymogów nowego regulaminu przetargu. Mimo braku wsparcia CANAL+ wystawił nową ofertę.

- Chciałbym, żeby tak się stało, ale na razie nie zamierzam niczego komentować - mówił kilka tygodni temu o ewentualnym nabyciu pełnego pakietu redaktor naczelny Orange Sport, Janusz Basałaj.

Wycofanie się Telekomunikacji Polskiej może być zaskoczeniem. Marka Orange przez wiele lat aktywnie wspierała Ekstraklasę, będąc jej głównym sponsorem i ostatnio posiadając prawa do emisji jako główny nadawca (na antenie Orange Sport emitowano wszystkie mecze).

źródło: SATkurier