n: ESPN America HD i Travel Channel HD


W listopadzie telewizja nowej generacji n dołączy aż 4 nowe kanały w wysokiej rozdzielczości (HDTV). Obecnie oferuje ich 18. Nowościami abonentów tej platformy będą: AXN HD, FOX HD, ESPN America HD i Travel Channel HD. FOX HD wzbogaci ofertę platformy 6 listopada br., jednocześnie pojawiając się w Cyfrowym Polsacie. Z kolei nadawane po angielsku ESPN America HD i Travel Channel HD trafią do n w połowie listopada br.


AXN HD mogą obecnie oglądać abonenci Cyfrowego Polsatu - debiut w ramach tej platformy nastąpił w połowie lipca br., a pozostałe 3 propozycje HD będą nowościami na polskim rynku. Travel Channel HD to kanał podróżniczy, oferujący szereg programów o najciekawszych miejscach na świecie. FOX HD to kanał, w którego ramówce znajdą się przede wszystkim seriale. ESPN America HD to kanał pokazujący sporty amerykańskie.

Andrzej Matuszyński, członek zarządu ITI Neovision, nie komentuje zmian w ofercie platformy n.

3 nowe kanały HD pojawią się najprawdopodobniej na częstotliwościach 11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK i 10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK na satelicie HOT BIRD (13E). Na pierwszej z ich nadawany jest już przekaz pod nazwą T3, a z drugiej częstotliwości wyłączone zostaną kanały Animal Planet, Disney XD, ESPN America, Movies 24, AXN, AXN Crime, AXN Sci-Fi, Discovery Science, Discovery World, MTV Rocks, których sygnał będzie pobierany z transpondera TP.

Według nieoficjalnych informacji do oferty n dołączą jeszcze Polsat HD i History HD - miałoby to nastąpić 20 listopad 2010 r.