Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Jan 2009
  Posty
  17

  Domyślnie Współpraca TP i platformy n

  Telekomunikacja Polska S.A. (Grupa TP) oraz TVN S.A. (Grupa TVN), dwie wiodące grupy telekomunikacyjne i medialne w Polsce, podpisały dzisiaj długoterminową ramową umowę o współpracy, która powinna umożliwić obu stronom rozszerzenie i wzmocnienie ich ofert produktowych, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału sprzedaży oraz synergii kosztowych w ramach procesu konwergencji telewizji, szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz innych usług telekomunikacyjnych.


  Na podstawie umowy, Grupa TP będzie świadczyła usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz inne usługi telekomunikacyjne na rzecz obecnych i przyszłych klientów platformy satelitarnej n, natomiast Grupa TVN stanie się głównym partnerem Grupy TP w zakresie dostarczania treści. Grupa TP poszerzy swoją podstawową ofertę telewizyjną o treści dostarczane przez TVN oraz o ofertę n dla pakietów płatnej telewizji. Współpraca obejmie stopniowe wzajemne dostosowanie ofert płatnej telewizji, aby odzwierciedlały one strukturę pakietów telewizji n. Ostatecznie obie spółki będą czerpały korzyści z bardziej atrakcyjnej oferty pakietowej, wzmocnienia potencjału sprzedaży w ramach wzajemnych baz klientów, a także synergii kosztowych wynikającej ze wspólnie prowadzonych działań technicznych, marketingowych oraz sprzedażowych.


  Markus Tellenbach, Prezes zarządu Grupy TVN powiedział:
  Dostęp do szerokopasmowych usług internetowych stanowi kolejny istotny trend w Polsce, dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Grupą TP, która jest wiodącym dostawcą tych usług w kraju. Nasza współpraca doprowadzi do dalszego wzmocnienia pozycji Grupy TVN na rynku płatnej telewizji w efekcie pogłębienia relacji z klientami poprzez zapewnienie im łatwego dostępu do najszerszego wachlarza usług komunikacyjnych wysokiej jakości w ramach zintegrowanych ofert produktowych. Ponadto, wzmocnienie potencjału sprzedaży usług platformy ‘n’ poprzez dostęp do bazy klientów Grupy TP, wzrost naszej widoczności na rynku poprzez jej punkty sprzedaży, a w efekcie możliwość dalszego rozwijania bazy klientów segmentu premium płatnej telewizji ‘n’, buduje dodatkową wartość dla Grupy TVN. Szacujemy, że pozytywny wpływ tej współpracy wpłynie pozytywnie na poziom EBITDA Grupy TVN o łączną wartość około 100 mln złotych w pięcioletniej perspektywie.

  Maciej Witucki, Prezes zarządu Grupy TP powiedział: Umowa ta stanowi ważny krok w procesie umacniania oferty Grupy TP w zakresie usług zintegrowanych. Bardzo doceniamy możliwość dostarczania naszym klientom najlepszych treści programowych udostępnianych przez Grupę TVN, zarówno jej własnych kanałów telewizyjnych, jak i wybranych produkcji podmiotów trzecich. Podczas gdy wykorzystanie współpracy z solidnym partnerem dostarczającym treść jest zgodne ze strategią Grupy TP, przyniesie ona także korzyści dla wskaźnika EBiTDA sięgające łącznie około 100 mln złotych w ciągu kolejnych pięciu lat, dzięki większej atrakcyjności wspólnych pakietów usług, redukcji kosztów oraz lepszemu wykorzystaniu kanałów sprzedaży. Co więcej, cieszy nas możliwość dostarczania abonentom ‘n’ usług szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz innych usług telekomunikacyjnych oferowanych przez Grupę TP.



  Grupa TP i Grupa TVN postanowiły także, że rozpoczną długotrwałą współpracę w zakresie technologii telewizyjnej. W ramach współpracy, obecnie wykorzystywane technologie będą stopniowo harmonizowane, co umożliwi przedstawianie klientom jednolitej oferty usług. Ten aspekt współpracy podkreśla wiodącą technologiczną rolę platformy n w segmencie satelitarnym, co przełoży się na unikalne doświadczenia klientów z odbioru telewizyjnych usług satelitarnych i opartych o protokół IP. Współpraca w tym obszarze przyniesie oszczędności zarówno w zakresie kosztów operacyjnych jak i nakładów inwestycyjnych, wynikające ze wspólnego wykorzystywania i rozwijania technologii.

 2. #2
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar gorg81
  Dołączył
  Jun 2007
  Przegląda
  Śląsk
  Posty
  1,036

  Domyślnie

  hmmm pożyjemy zobaczymy, wiele sobie obiecywałem po CP i jego necie u mnie, gdzie ja mieszkam nie radzi sobie I-Plus, Orange , Bluconeect , jak rozmawiałem z Info linią CP net to powiedzieli tak na bank będzie Panu działało nie będzie kłopotu na szczęście sąsiad wziął na siebie i ja tylko testowałem, i co i kicha jak reszta nawet maila przeczytać nie mogłem, no może też jest trochę mojej winy w tym że mieszkam na zadupiu ale na bezludnej wyspie.
  Więc jedynie skorzystają chyba ludzie co mają Neostradę i Telewizję w TP bo im się poszerzy oferta programowa , no i jak zwykle CI co mają Orange bo znów będą na te pakiety rabaty.

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •