Francuski operator satelitarny Eutelsat w 2011 roku wprowadzi usługę satelitarnego Internetu do 10 Mb/s, którą zamierza zainteresować platformę CYFRA+ oraz telewizją nowej generacji n. Obecnie usługi bezprzewodowego Internetu dla swoich abonentów, z pośród największych trzech platform satelitarnych oferuje jedynie Cyfrowy Polsat. Wkrótce do jego grona dzięki Eutelsatowi, mogą dołączyć pozostali gracze. - poinformował Dziennik Gazeta Prawna.

Internetowa usługa Eutelsatu, Tooway oferująca Internet o prędkości do 10 Mb/s, będzie świadczona za pomocą nowego satelity Ka-Sat. Dotychczas usługi internetu satelitarnego w Polsce były zbyt drogie, by zyskać na popularności. Operator satelitarny Eutelsat zapowiada jednak, że jego nowa usługa będzie nie tylko szybsza, ale również i tańsza. Francuski operator satelitarny "nowy Internet" będzie świadczył innym podmiotom, które następnie usługę będą oferowali klientom indywidualnym.

Eutelsat liczy, że nową usługą internetową zainteresują się CYFRA+ i telewizja n, które jako jedyne nie posiadają jej w swojej ofercie. Z pewnością taki krok zwiększyłby lojalność wśród klientów. Polskie platformy satelitarne oświadczyły, że na początek muszą zapoznać się z ofertą biznesową, której jak na razie nie ma.

Oferta Tooway będzie prezentowana praktycznie podczas wystawy SAT KRAK 2010 w dniach 14-16.10.2010 w Krakowie na stoisku firmy Infratel Operator Infrastrukturalny Sp. z. o.o.