Polska: Sci-Fi Channel już jako SciFi Universal


Polska wersja kanału telewizyjnego Sci-Fi Channel, z dniem 10 października 2010 roku została przemianowana na SciFi Universal. Zmieniono logotyp stacji, wprowadzono nową oprawę audiowizualną, także uruchomiono zupełnie nową witrynę internetową kanału. Znak graficzny marki SciFi Universal stylizowany jest na logo Syfy. Początkowo polski Sci-Fi Channel miał nosić nazwę Syfy Universal, ale z powodu znaczenia w Polsce słowa "syfy", nazwę zmieniono. W pozostałych krajach Europy wprowadzana jest marka Syfy Universal.


Kanał SciFi Universal to „miejsce, gdzie mieszka wyobraźnia” poświęcone fantastyce naukowej, fantasy, horrorowi oraz zjawiskom paranormalnym. Zróżnicowana tematyka programów kanału obejmuje tradycyjne historie kosmiczne poprzez utwory dramatyczne z udziałem istot obcych do przygód superbohaterów, mitycznych potworów i fantastycznych rozrywkowych produkcji animowanych. Nowy kanał będzie emitować popularne serie telewizyjne i filmy, w tym zaprezentuje lokalną premierę Flasza Gordona, telewizyjne hity takie jak „Cień Anioła” i „Futurama” oraz premiery filmowe, między innymi „Król Zaginionego Świata” oraz „Devil’s Den”.

SciFi Universal tworzony jest przez Universal Networks International, oddział NBC. W Polsce, oferta stacji dostępna jest na platformach satelitarnych n, CYFRA+ i Orange Polska, oraz w pakietach wybranych operatorów telewizji kablowej i IPTV.

Nowa strona internetowa SciFi Universal Polska: scifiuniversal.pl

Nadal funkcjonuje strona Sci-Fi Channel Polska: scifichannel.pl