Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  SupportSatTv Awatar GONZALES
  Dołączył
  Jul 2006
  Posty
  352

  Domyślnie Chomikuj.pl uciekł z Polski na Cypr

  Chomikuj.pl uciekł z Polski na Cypr

  Serwis oskarżany o wspieranie piractwa komputerowego zastosował prosty wybieg i po cichu zmienił właściciela. Tajemnicza spółka, do której teraz należy, ma swoją siedzibę w Nikozji. Wydawnictwa będą miały kłopot z dochodzeniem swoich praw.

  „Operatorem Portalu Chomikuj.pl jest spółka FS File Solutions Limited z siedzibą w Nikozji, Suite 4A, 4 Georgios Seferis Street, Ayioi Omologytes” – informuje nowy regulamin serwisu, który obowiązuje od 30 września. Choć spółka Team Solutions, jak dowiedział się „DGP”, pozbyła się portalu już 1 września, nie chwaliła się tą zmianą. Nowy inwestor jest zupełnie nieznany na internetowym rynku.

  – To prosty wybieg: po to zakłada się firmę na Cyprze, by nie udostępniać informacji o właścicielach, dochodach spółki, a i przed polskim wymiarem sprawiedliwości łatwiej będzie się tam schronić – tłumaczy Andrzej Garapich, prezes Polskich Badań Internetu.

  To, że nad Chomikuj.pl zbierają się czarne chmury, „DGP” opisuje od kilku miesięcy. Portal, który miał w założeniu służyć jako zapasowy dysk w sieci, na którym można przechowywać i udostępniać innym zdjęcia czy dokumenty, czyli pliki, nie mieszczące się nam na dysku, coraz powszechniej oskarżany był o wspieranie piractwa. Dziś przechowywanych jest tam blisko 300 mln plików. Wiele z nich to nielegalnie udostępniane książki, filmy i pliki muzyczne. Od dłuższego czasu psują krew polskim wydawnictwom. Praktycznie każda wydana w Polsce książka szybko trafia na konta użytkowników portalu i za darmo jest pobierana przez kolejnych. Jak przyznają jego administratorzy, na wnioski właścicieli praw autorskich zablokowano już kilka milionów plików.

  Więcej szczegółów w serwisie Dziennik.pl w artykule Sylwii Czubkowskiej pt. Ścigany portal uciekł z Polski

  źródłoziennik.pl

 2. #2
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Apr 2009
  Przegląda
  ---Denmark---
  Posty
  219

  Domyślnie

  Dobrzy są. Szkoda że odsiebie niemiało takich pomysłów
  Informacje które podaje są w celach edukacyjnych i nieponosze żadnej odpowiedzialności jak ktoś te info wykorzysta w sposób niezgodny z prawem !

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •