Początek bieżącego miesiąca obfituje w wiele nowości na rynku telewizji satelitarnej. Niekodowana oferta telewizyjna w ramach pozycji satelitarnej Hot Bird (13E) została powiększona o włoski kanał tematyczny Discovery Real Time. Właścicielem stacji jest europejski oddział Discovery Communications Europe Ltd.. Informacja może zainteresować wielu posiadaczy anten ustawionych na tę pozycję orbitalną, gdyż kanał został odkodowany na stałe.

1 września 2010 roku Discovery Real Time został wcielony do naziemnej telewizji cyfrowej we Włoszech i w wyniku tego zmienił się model dystrybucji z płatnej na bezpłatną. Dotyczy to także satelity. Discovery Real Time to już trzeci obok Nuvolari i cielo kanał, który dostępny jest FTA z transponderów platformy Sky Italia.

Parametry techniczne:

Hot Bird 9 (13E)
tp. 101 (12,731 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: Real Time
PID V: 161
PID A: 404 (włoski), 405 (angielski)
PID PCR: 161
SID: 11522
PID PMT: 1102
Kodowanie: brak (wcześniej VideoGuard)

Zwracamy jeszcze raz uwagę, iż Discovery Real Time nie zostanie już zakodowany.

W ramówce Discovery Real Time znajdują się programy o gotowaniu i pieczeniu ciast, o najnowszych trendach w różnych dziedzinach życia jak ubiór, moda ślubna, a także prezentacje ciekawych nieruchomości, aranżacje wnętrz i porady dla majsterkowiczów.

Strona internetowa realtimetv.it