TNK HD z funkcjonalnością PVR-Ready


Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla dekodera TNK HD. Po zaktualizowaniu softu, w menu dostępne się dwie nowe pozycje, a mianowicie Doładowania i Nagrania. Po podłączeniu zewnętrznego dysku twardego do portu USB 2.0 możliwe jest nagrywanie (funkcjonalność PVR-Ready). Nowe dekodery na bazie hybrydowej platformy ADB-2850ST testowane są od 21 maja br., a ich oficjalna i komercyjna sprzedaż rozpocznie się 1 września 2010 r.


23 sierpnia 2010 roku Telewizja na Kartę HD udostępniła nową funkcję w oferowanych przez siebie dekoderach. Funkcja PVR-ready umożliwia współpracę dekodera z szeroką gamą dysków zewnętrznych dostępnych na rynku. Dekoder Telewizji na Kartę HD wyposażony w użyteczną funkcję PVR-Ready umożliwi nagrywanie programów telewizyjnych na zewnętrzny twardy dysk podłączony do dekodera za pośrednictwem złącza USB 2.0. Prawidłową pracę dekodera wyposażonego w funkcje PVR-Ready zapewni podłączenie dysku zewnętrznego 3,5” o pojemności nie mniejszej niż 80 GB, najlepiej z własnym zasilaniem zewnętrznym.

Wprowadzenie funkcji PVR-Ready przez telewizję na kartę HD to otwarcie nowego rozdziału na polskim rynku platform cyfrowych. To rozwiązanie raz na zawsze pozwoli rozwiązać problem braku miejsca na twardym dysku, z którym borykają się wszyscy posiadacze dekoderów z wbudowanym twardym dyskiem.

Dekoder Telewizji na Kartę HD to urządzenie łączące w sobie wysoką technologię z małymi rozmiarami i niską konsumpcją energii. Zastosowana technologia pozwoliła również na znaczne zmniejszenie rozmiarów dekodera przy zachowaniu wszystkich znanych z innych dekoderów funkcji, takich jak zaawansowane EPG, dostęp do nPortalu (umożliwiającego dostęp do wybranych portali internetowych - np. TVN24.pl czy Allegro - za pośrednictwem telewizora), dostęp do setek stacji radiowych poprzez nRadio czy wbudowany dekoder DVB-T, pozwalający na odbiór programów naziemnej telewizji cyfrowej w połączeniu z telewizorem nie posiadającym takiego tunera.

Dodatkowe aktualizacje i udogodnienia wprowadzane do dekodera przez Telewizje na Kartę HD pozwolą na odbiór ogólnodostępnych kanałów DVB-T i FTA bez obowiązku posiadania doładowanej karty pre-paid. Warto również dodać, iż dla wygody użytkownika dekoder będzie wyświetlał konto bankowe służące do doładowania telewizji na kartę HD.

elewizja na Kartę HD to unikalna oferta 35 kanałów telewizyjnych (w tym 12 w jakości HD) dostępnych bez umowy, bez abonamentu, na zasadzie doładowania – tak prosto jak telefon na kartę. Oferta telewizji na kartę podzielona jest na dwa pakiety – Pakiet domowy HD i Pakiet Domowy HD Premium.

W skład Pakietu Domowego HD wchodzi 25 kanałów telewizyjnych:TVN HD, TVN HD +1, TVN, TVP 1, TVP 2, TV 4, TVN 7, Wojna i Pokój, AXN , Kino Polska, Disney Channel, Disney XD, Da Vinci Learnig, nSport, Eurosport, TVP, TVN 24, TVP Discovery Channel, TVN Turbo, TVN Meteo, CNBC Biznes i religia.tv.

Ponadto użytkownik na telewizji na kartę uzyskuje dostęp do setek kanałów FTA (m.in. TV Polonia, TVP Kultura, TV Silesia, Edusat, TV Puls, TV Biznes, VIVA, 4FunTV i wiele, wiele innych), oraz (w granicach zasięgu), kanałów nadawanych za pośrednictwem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T (m.in. Telewizja Polsat).

Pakiet Domowy HD to starannie wybrany zestaw kanałów zapewniający wszechstronną rozrywkę dla całej rodziny. Jest to również oferta niezwykle atrakcyjna cenowo. Koszt miesięcznego doładowania Pakietu Domowego HD to 19,90 zł.
Pakiet Domowy HD Premium to rewelacyjna oferta 10 kanałów w jakości HD: TVP, nSport HD, Eurosport HD, MGM HD, Animal Planet HD, Discovery Showcase HD, Nat Geo Wild HD, MTVN HD, BBC HD i Filmbox HD .

Zgodnie z informacjami zgłaszanymi przez użytkowników Forum SAT Kurier, dekoder po aktualizacji softu szybciej reaguje na polecenia (dotyczy to także przełączania po kanałach).