CANAL+ Sport 3 już z koncesją
Operator platformy satelitarnej CYFRA+, spółka CANAL+ Cyfrowy, nadzwyczaj szybko, bo zaledwie w 1 miesiąc, otrzymał koncesję na satelitarną transmisję trzeciego swojego, sportowego kanału - CANAL+ Sport 3. KRRiT pobiła rekord w szybkości przyznawania koncesji, co dotąd nie było jej domeną, a polscy nadawcy uciekali po licencje na kanały TV do zagranicznych regulatorów medialnych. Przyznanie koncesji pozwoli na emisję CANAL+ Sport 3 dużo wcześniej niż zakładano.Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o przyznaniu koncesji na transmisję satelitarną CANAL+ Sport 3. Z wnioskiem o koncesję dla nowego kanału wystąpiono raptem miesiąc temu. Uruchomienie nowego kanału planowane jest na jesień. Dokładna data uzależniona będzie od otrzymania dokumentu koncesyjnego od KRRiT.

CANAL+ Sport 3 będzie siódmym kanałem w pakiecie CANAL+, który składa się z CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Film HD, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport HD i CANAL+ Sport 2. Dwa z nich są w jakości HD.

Od marca 2010 roku do maja 2010 roku, przez kilka weekendów, CYFRA+ nadawała testowo przekaz kanału sportowego CANAL+ Sport 3. Dostęp mieli jedynie abonenci CYFRY+. W ramówce znalazły się transmisje sportowe, głównie piłkarskie, dla których zabrakło miejsca na pozostałych kanałach platformy.

Dzięki CANAL+ Sport 3, nawet w przypadku, gdy jednocześnie będą na żywo trzy wydarzenia sportowe o tej samej porze to abonenci CYFRY+ będą mieli je do dyspozycji live, a nie z przesunięciem czasowym. Znacznie bardziej interesujące dla widzów byłoby, gdyby CANAL+ Cyfrowy przygotował drugi kanał sportowy w wysokiej rozdzielczości - CANAL+ Sport 2 HD.