Nadawca erotycznej paczki SCT/Satisfaction 8, w skład której wchodzi 8 kanałów hardcore nadawanych z satelity Hot Bird 8 (13,0°E), z uwagi na powszechne piractwo systemu Viaccess PC2.6 wyłączył ten system kodowania i tym samym odciął także posiadaczy legalnie zakupionych kart. Wszyscy klienci, którzy stracili dostęp zostaną przypuszczalnie objęci wkrótce wymianą kart lub otrzymają rekompensatę, ale tylko jeśli zakupili karty u pewnych sprzedawców. Zapowiedzi wyłączenia Viaccess PC2.6 z powodu piractwa pojawiały się w komunikatach SCT. Dwa kanały SCT zniknęły z kart już kilkanaście dni wcześniej.

Problem nie dotyczy także posiadaczy kart Irdeto 2.

Karty Viaccess PC4.0 są na rynku (także polskim) od początku marca 2010, więc kto kupił kartę po tej dacie - ma już najnowszą wersję. Pozostali klienci, którzy kupili stare karty SCT w Viaccess PC2.6 u sprawdzonych dystrybutorów, a którym pozostało jeszcze dużo czasu do zakończenia działania kart, będą mogli zwracać się o wymianę kart na te w Viaccess PC4.0.

Przyczyną wymiany kart i rezygnacji z systemu Viaccess PC2.6 jest piractwo. Należy pamiętać, że tego typu zmiany są niezależne od sprzedawców i nie da się ich przewidzieć, ponieważ nadawcy kanałów (tu - firma włoska) nie informują o tym z wyprzedzeniem. Kupując karty u pewnych dystrybutorów z wieloletnim doświadczeniem można liczyć na pomoc w tej sytuacji i dokonanie wymiany. Stracą Ci, którzy szukając możliwie najtańszego zakupu trafili na małe firmy, od których nie uzyskają pomocy. Czasami nie warto walczyć o 5zł oszczędności, bo później można więcej stracić.

Parametry odbioru kanałów SCT:

Hot Bird 8 (13,0°E)
tp. 50
częstotliwość: 11,727 GHz
polaryzacja: V (pionowa)
SR: 27500
FEC: 3/4
DVB-S