Zarząd Fabryki Mediów Sp. z.o.o., właściciel telewizji Patio TV, poinformował o planach wznowienia emisji swojego kanału. Przerwa techniczna ma trwać do końca marca br. - dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej kanału. Przypomnę, iż do niespodziewanego zawieszenia emisji doszło 1 marca w godzinach południowych. Sygnał niekodowany Patio TV był dostępny z satelity Hot Bird 9 (13E) na częstotliwości 10,719 GHz, pol. V.

Dopiero 5 marca na witrynie domowej opublikowano powód zaistniałej sytuacji. Treść:
"Uprzejmie informujemy, że z przyczyn zależnych od nadawcy nastąpiła przerwa techniczna w nadawaniu programu Patio TV. Za utrudnienia przepraszamy."


Następnie komunikat został lekko skorygowany (oznaczono kolorem niebieskim):
"Uprzejmie informujemy, że z przyczyn zależnych od nadawcy nastąpiła przerwa techniczna w nadawaniu programu Patio TV do końca marca. Za utrudnienia przepraszamy."

Jeśli wierzyć zapewnieniom nadawcy, to od 1 kwietnia Patio TV powinien wznowić swoje nadawanie. Nie są znane szczegóły co do kształtu ramówki, ale można wierzyć, iż wprowadzona przerwa techniczna jest początkiem poważniejszych zmian w stacji. Być może, według podawanych wcześniej informacji, Patio TV przyjmie profil informacyjny i właśnie w tym kontekście trwają prace nad budową nowego zaplecza emisyjnego i zespołu dziennikarskiego. Na oficjalne rozstrzygnięcie trzeba będzie poczekać do 1 kwietnia.

Dodam, iż pod koniec 2009 roku, nowym akcjonariuszem łódzkiej telewizji Patio TV została katowicka spółka Weksel Holding Sp. z.o.o., która nabyła 51% udziałów w stacji.

Strona internetowa patiotv.pl