źródło: parabola.cz

SPI International nie planuje już kanałów muzycznych Nostalgia Musica i Revolution TV - zwróciła udzielone wcześniej licencje na te projekty. SPI International za pośrednictwem spółki HELP FILM uzyskała wcześniej licencje na programy pod nazwami Nostalgia, Actionbox, Ladybox, Nostalgia Musica i Revolution TV. Na wszystkie te projekty operator zwrócił licencje do czeskiego regulatora medialnego. Licencja dla kanału Nostalgia wygasła 11 stycznia 2009 r., a dla innych stacji 1 lutego 2010 r.

Dla kanału Nostalgia spółka uzyskała licencję 18 października 2005 r. Telewizja skupiała się na filmach czeskich i słowackich od lat 60. do czasów obecnych. Następnie program został zastąpiony przez nowy produkt Kino CS, na który licencję ma inna spółka - Film Europe. Do niego dołączył Doku CS, a w kwietniu ruszy Muzika CS.

Inne projekty SPI - Action Box, Lady Box, Nostalgia Musica i Revolution TV nigdy nie rozpoczęły nadawania. Kanał Nostalgia Musica zostanie prawdopodobnie zastąpiony przez Muzika CS. Revolution TV miał być stacją muzyczna dla młodzieży, jednak czeski i słowacki rynek jest już wystarczająco nasycony programami muzycznymi. Actionbox i Ladybox miały być skierowane odpowiednio do kobiet i mężczyzn. Obie stacje otrzymały licencje 10 marca 2009 r. Muzyczne projekty Nostalgia Musica i Revolution TV otrzymały licencje odpowiednio 26 sierpnia 2008 r. i 29 lipca 2008 r. SPI planuje obecnie inne programy - Fightbox (o sztukach walki) i Fashionbox (o modzie i stylu życia). Nie jest jeszcze jasne, kiedy wystartują