Piractwo systemu Viaccess PC2.6 spowodowało, że nadawca erotycznego pakietu Satisfaction (SCT) z 8 kanałami hardcore na satelicie Hot Bird - 13E, zdecydował się na wyłączenie tego systemu dla dwóch kanałów S6 i S7. Na razie pozostałe kanały z pakietu SCT (Satisfaction 8) są jeszcze dekodowane przy pomocy kart w Viaccess PC2.6. Na rynek trafią nowe karty już bezpieczniejszym systemie Viaccess PC4.0. Oba kanały dodatkowo są kodowane w Irdeto 2.

Zablokowano dostęp do dwóch interesujących kanałów SCT:

S6 - Satisfaction Prive
Ilość filmów dziennie: 3 (powtarzane w ciągu dnia, po dobie zmiana repertuaru)
Godziny emisji: 24h (całodobowy)

Kanał S6 emituje dużo amatorskich filmów, wykonanych amatorską techniką przez samych uczestników prywatnych „orgii”. Wszystko wprowadza widza w klimat autentycznej atmosfery odwiedzanych miejsc akcji. Nie dość tego, na zakończenie nocnych maratonów, kanał ten proponuje pierwsze tego rodzaju reality show „BIG EYE”, wyłączną produkcję „Satisfaction”, z udziałem 7 osób zdecydowanych pokazać swoje najbardziej podniecające momenty wspólnego przebywania.

S7 - Satisfaction Poker

Ilość filmów dziennie: 4 (powtarzane w ciągu dnia, po dobie zmiana repertuaru)
Godziny emisji: 24h (całodobowy)

Kanał S7 nadaje filmy stanowiące mieszankę
takich gatunków, jak ekstremalne narządy, filmy z udziałem Azjatów, a także kreskówki (hentai).

Od 23 lutego 2010 wszystkie kanały z oferty SCT są kodowane równolegle z Viaccess PC4.0, ale karty w tej wersji Viaccess nie trafiły jeszcze na rynek detaliczny w Polsce (lada dzień to się stanie). Oprócz tego stale wykorzystywane jest szyfrowanie w Irdeto 2 i NDS VideoGuard (dla abonentów Sky Italia), ale oba te systemy nie są popularne w Polsce.

Klienci, którzy kupili stare karty SCT w Viaccess PC2.6 u sprawdzonych dystrybutorów, a którym pozostało jeszcze dużo czasu do zakończenia działania kart, będą mogli zwracać się o wymianę kart na te w Viaccess PC4.0. Podejrzewać należy, że powoli kolejne kanały z tego pakietu SCT będą wyłączane w systemie Viaccess PC2.6 i pozostaną tylko w PC4.0, więc wymiana kart jest nieunikniona. Oczywiście wszystko przez piractwo!

Parametry odbioru kanałów SCT:
Hot Bird 8 (13,0°E)
tp. 50
częstotliwość: 11,727 GHz
polaryzacja: V (pionowa)
SR: 27500
FEC: 3/4
DVB-S