Triple play od platformy n i Netii


Platforma cyfrowa n porozumiała się z operatorem telekomunikacyjnym Netia w sprawie wspólnego zaoferowania usługi triple play, czyli telewizji cyfrowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i telefonii stacjonarnej. Sprzedaż potrójnej usługi ruszy w najbliższych dniach.

We wtorek pod adresem 2-n.pl (właścicielem domeny jest Netia SA) pojawiła się oferta cenowa triple play przygotowanego przez n i Netię. Linki odwołujące się do tej witryny wyświetlała również oficjalna strona internetowa platformy należącej do ITI Neovision.

Polskie platformy cyfrowe coraz częściej poza standardową usługą telewizyjną, przymierzają się do zarabiania na usługach telekomunikacyjnych.
W II kwartale br. usługę triple play zamierza uruchomić we współpracy z Telekomunikacją Polską SA konkurencyjna wobec n platforma cyfrowa Cyfra+. Z kolei w połowie roku sprzedaż usługi telefonii komórkowej pod marką Halo Polsat rozpocznie Cyfrowy Polsat SA. Platforma Zygmunta Solorza-Żaka przemierza się także do sprzedawania dostępu do Internetu.

W Europie Zachodniej usługę triple play oferują m.in. platformy Sky Digital i TV Cabo.

Źródło: satkurier.pl