Nie będzie erotyki w platformie n


Nie zanosi się na to, że w ofercie telewizji nowej generacji n pojawi się kanał erotyczny lub filmy erotyczne w usłudze VOD. Z wypowiedzi przedstawiciela ITI Neovision, operatora telewizji n, podczas II Forum HDTV - Warsztat VoD wynika, że w n tylko teoretycznie mogłyby pojawić się treści erotyczne, ale w praktyce 'właściciele zbyt cenią wartości rodzinne', aby tak mogłoby się stać - uruchomiono za to Religia.tv.

W odróżnieniu od platformy Cyfra+, gdzie jest francuski kanał erotyczny (hardcore) XXL i największej polskiej platformy Cyfrowy Polsat, gdzie jest kanał erotyczny (soft) Playboy TV (ma być Play TV), telewizja n dotąd nie zdecydowała się na mocno erotyczne treści na produkowanych przez siebie kanałach, ani też w usłudze VOD.

Zdarzyło się nawet tak, że jeden z filmów kupionych przez ITI od zagranicznej wytwórni w pakiecie kilkunastu filmów, głównie na potrzeby usługi VOD, z powodu mocno erotycznych scen został odrzucony i nigdy nie trafił do Kolekcji VOD.

Tylko pozornie wydaje się, że treści erotyczne (zwłaszcza soft) mogą przyciągać do usługi VOD, a praktyce bywa różnie. Czasami w VOD lepiej mogą sprzedawać się bajki lub koncerty, niekoniecznie erotyka lub filmy. Dzieci są 'mistrzami' w naciąganiu rodziców na ulubione bajki. Telewizja n nie zamierza jednak rozwijać takiej oferty w VOD, głównie z powodu bardzo dobrej oferty pakietu Dzieci oraz opcji nagrywania ulubionych programów dla dzieci na dysku nboxa recordera.

Najprawdopodobniej w najbliższym czasie w ofercie Kolekcji VOD telewizji n nie pojawi się oferta filmów VOD - HBO Digital, która na razie będzie tylko w ofercie Cyfry+. Okazuje się, że wynika to z prozaicznego powodu - dysk 250GB w nbox recorderze nie jest z gumy, więc cała oferta HBO Digital, przy utrzymaniu dotychczasowych Kolekcji, nie zmieściłaby się. Telewizja n będzie obserwować ofertę HBO Digital i nieoficjalnie twierdzi, że nie wyklucza zmiany zdania.