VoD w n z polskimi napisami?


Abonenci platformy n narzekali dotychczas na brak możliwości uruchomienia polskich napisów ekranowych na poszczególnych pozycjach oferowanych w ramach usługi VOD. Wszystko wskazuje na to, iż wkrótce ich prośby zostaną wysłuchane - na satelitarnych kanale pVOD przekazującym filmy VoD pojawił się dodatkowy PID z napisami ekranowymi.


Filmy na potrzeby usługi VoD są przesyłane z tp. 13 satelity Hot Bird 7A - 13E o częstotliwości 11,449 GHz, pol. H SR=27500 FEC=2/3 (DVB-S2) na kanale identyfikowanym jako pVOD. Do jego przekazu dołączono PID z identyfikatorem 06 (napisy ekranowe) o wartości 2052. Przekaz jest oczywiście kodowany w systemie Conax CAS7.

Obecnie żaden z filmów oferowanych w ramach VoD nie ma jeszcze dostępnych napisów ekranowych - przynajmniej tego nie potwierdzono na żadnym z filmów udostępnionych w dekoderach demo nbox HDTV.

Wcześniej zwracaliśmy uwagę przedstawicielom telewizji n, że abonenci nie rozumieją dlaczego w ekstra płatnej usłudze wideo na żądanie VOD nie ma dostępu do tak banalnej sprawy, jak wersja oryginalna z napisami po polsku. Skoro mają takie możliwości filmowe kanały Premium w innych platformach, to dlaczego filmy w VOD platformy n tego nie miałyby mieć?

Podobnie jest z kanałami w HD w platformie n (Discovery HD, NonStop Kino HD, MGM HD), gdzie bezwzględnie powinna być do wyboru wersja oryginalna z napisami oraz wersja z lektorem po polsku.