nPremium HD już nadaje - konkurent dla Canal+ i HBO

W czwartek (15 grudnia 2011 roku) ruszył w Polsce nowy pakiet czterech kanałów telewizyjnych nPremium HD, które będą konkurowały przede wszystkim z Canal+ i HBO. W ramówce dominowały będą pozycje filmowe, ale nie zabraknie także sportu, m.in. meczów Ligi Mistrzów.

Nowy pakiet dodatkowo płatnych kanałów telewizyjnych to cztery kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości - nPremium, nPremium 2, nPremium 3 oraz nPremium 4. Częścią pakietu będzie także nPremium VOD, czyli kolekcja wybranych filmów z oferty stacji dostępnych w systemie "na żądanie".Twórcy nowego pakietu stawiają przede wszystkim na premiery filmowe. Jak zapowiada nadawca, kanał nPremium ma zagwarantowane wyłączne umowy z wytwórniami 20th Century Fox i Monolith Films. Do tej pory filmy z tych kolekcji królowały na antenie Canal+. Stacja dysponuje także także prawami do MGM, DreamWorks i Paramount Pictures - filmy z tych wytwórni do tej pory budowały ramówkę kanałów nFilm HD. W najbliższym czasie abonenci stacji mogą spodziewać się w ramówce takich pozycji jak m.in. "Los Numeros", "Megamocny", "Jackass 3.5", "Czarny łabędź", "Opowieści z Narnii: Podróż wędrowca do świtu", Wojna żeńsko-męska", "Immortals 3D", "Bogowie i herosi 3D", "Conan 3D", "Trzej muszkieterowie 3D", "Polowanie na czarownice" czy "Safari".

Na antenie nPremium nie zabraknie także pozycji 3D, koncertów, seriali (m.in. "Dexter VI", "Pamiętniki wampirów 3", "Siostra Jackie 3") oraz dokumentów z oferty National Geographic, w tym tych zrealizowanych w technice 3D (m.in. "Oko Ziemi" czy "Chiny bez tajemnic"). W święta (więcej o ramówce świątecznej tutaj), zaledwie trzy miesiące po kinowej premierze, platforma "n" zaprezentuje pełnometrażowy dokument "Kliczko". W ofercie nPremium pojawiać się będzie także sport - rozgrywki Ligi Mistrzów oraz od nowego sezonu rozgrywki Ligi Europejskiej.


Pakiet nPremium od 15 grudnia 2011 roku dostępny jest w ofercie satelitarnej platformy "n". Jej abonenci w ramach promocji do końca stycznia 2012 roku pakiet nPremium mogą oglądać bezpłatnie. Przypomnijmy jednak, że kanały nPremium zastąpiły dotychczasowy pakiet nFilm HD, który składał się z dwóch kanałów telewizyjnych (nFilm HD, nFillm2 HD) oraz kolekcji VOD. Pakiet dostępny będzie także dla użytkowników oferty "n" na kartę.

Nadawca prowadzi także rozmowy z operatorami sieci kablowych. Niestety w dniu startu pełny pakiet nie będzie dostepny dla abonentów żadnej dużej sieci kablowej. Z większych graczy kablowego rynku, do tej pory wprowadzenie pełnego pakietu nPremium zapowiedziała jedynie sieć JamBox (standardowa cena -19,90 zł). Natomiast abonenci sieci kablowych, którzy do tej pory oglądali dwa kanały nFilm HD, automatycznie otrzymają dostęp do nPremium 3 oraz nPremium 4.

media2.pl