Od 1.09 telewizja n z Romance HD


1 września telewizja n wprowadzi do swojej oferty kanał Romance TV Polska. Abonenci telewizji n jako pierwsi w Europie zobaczą Romace TV w HD. Oferta telewizji n obejmuje obecnie najwięcej kanałów w rozdzielczości HD. Jest to największa liczba wśród platform cyfrowych w Europie Wschodniej. Kanał będzie działał 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i zaoferuje także ekskluzywną kolekcję VOD. To już 28. kanał dostępny w n w rozdzielczości HD i zarazem ukłon w kierunku żeńskiej części widowni.


Niemieccy widzowie oglądają Romance TV już od 2010 roku, natomiast telewizja n, jako pierwszy operator będzie emitować kanał w HD. Abonenci skorzystają z możliwości oglądania najlepszych romantycznych produkcji oraz adaptacji literatury w wysokiej rozdzielczości.

RomanceTV Polska to joint venture Mainstream Media i ZDF Enterprises, filii wiodącego niemieckiego nadawcy publicznego ZDF.

- Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą w Europie platformą cyfrową, która oferować będzie kanał Romance TV w jakości HD oraz że będziemy mogli zaoferować go na szeroką skalę naszej rosnącej grupie Abonentów – powiedział Christian Anting, Wiceprezes i Dyrektor Operacyjny ITI Neovision, właściciela telewizji n.
- Najznakomitsze produkcje RomanceTV zostaną udostępnione w HD wyłącznie w telewizji n, tym samym poszerzając ofertę skierowaną do naszych Abonentek. Dzięki tej umowie telewizja n zachowuje pozycję jednego z wiodących operatorów telewizji satelitarnej w Europie, zapewniając swoim Abonentom najnowocześniejszą rozrywkę w jakości HD”.

Tim Werner, oficer operacyjny Mainstream Networks i Romance TV Germany dodał:

- Cieszymy się ze współpracy z telewizją n, jedną z najbardziej innowacyjnych, odnoszących największe sukcesy platform cyfrowych na rynku. Wprowadzenie pierwszego kanału Romance TV w HD w Europie łączy się z nadzieją, że Abonenci telewizji n, zgodnie z naszym mottem znajdą „czas na emocje".

Romance TV Polska pokaże wzruszające, ciepłe filmy obyczajowe i romanse, m.in. najnowszą adaptację „Love Boat” – „Das Traumschiff”, adaptacje filmowe prozy Rosamunde Pilchem, najlepszej brytyjskiej nowelistki romansowej, autorki „Day of the Storm”, „Shells Seekers” i „Under Gemini”, a także książki Utty Danela.


Romance TV, zrzut nadesłany przez użytkownika franko z forum SAT Kurier


Z okazji uruchomienia kanału 28 lipca 2011 r. odbędzie się specjalne wydarzenie na pokładzie luksusowej jednostki Traumschiff MS Deutschland, czyli właśnie „Statku marzeń”, który przypłynie do portu w Gdyni.