10 kanałów Polsatu w n


Dotarliśmy do materiałów telewizji n, z których wynika, że platforma osiągnęła porozumienie z Grupą Polsat. W wyniku tego porozumienia 6 maja br. do oferty telewizji n dołączą główne kanały Polsat i Polsat HD, informacyjny Polsat News, kierowany do kobiet Polsat Cafe, kierowany do mężczyzn Polsat Play i filmowy Polsat Film. Do oferty dołączą także: Superstacja, TV Biznes oraz Polsat 2. Dołączy też Polsat Sport News. Będzie to łącznie 10 nowych kanałów dla abonentów n.


Nowa oferta zacznie obowiązywać od 6 maja 2011 roku. Tym samym kanały Grupy Polsat dostępne będą w ofercie wszystkich trzech głównych operatorów satelitarnych w Polsce. My dotarliśmy do ulotki promocyjnej telewizji n, która ma datę obowiązywania promocji od 6 maja 2011.

Pierwsze informacje pojawiły się już kilka dni temu, ale konkrety można było podejrzewać 28 kwietnia wieczorem, gdy program kanałów Polsatu, w tym Polsatu HD opublikowano w n.lajt.pl, a to wcześniej oznaczało to, że taki kanał lub kanały w najbliższej przyszłości pojawią się w ofercie telewizji n.
Przykład takiego programu: http://n.lajt.pl/epg/4947069,opis.ht...,0,wyniki.html

Należy przypomnieć, że wcześniej, bo 1 września 2010 roku do platformy CYFRA+ trafiło tylko 7 kanałów Polsatu: Polsat (bez HD), Polsat News, Polsat 2, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play i Polsat JimJam. Zarówno w n i CYFRZE+ wcześniej był TV Biznes, a CYFRZE+ była Superstacja. Różnica to dołączenie do n-ki Polsatu HD w wysokiej rozdzielczości. Nie wiadomo na razie czy podczas negocjacji Cyfrowy Polsat, właściciel Telewizji Polsat wynegocjował naturalną wymianę kanałów TVN HD za Polsat HD, czy tylko Polsat HD trafi do n, a niekoniecznie w drugą stronę TVN HD do Cyfrowego Polsatu.

Dodać należy, że dołączenie kanałów Polsatu do CYFRY+ spowodowało o dziwo wzrost zainteresowania ofertą... Cyfrowego Polsatu, bo CYFRA+ reklamowała kanały Telewizji Polsat. Podobny przypadek może teraz spotkać telewizję n, gdy będzie nadmiernie chwalić się kanałami Polsatu.

Na razie nic nie wiadomo, aby kanały Polsatu miały trafić do prepaidowej oferty TNK SD lub TNK HD.