3 kanały HD HBO w n od 1.03


Platforma n zamierza dołączyć w dniu 1 marca 2011 roku kolejne kanały HD. HBO2 HD, HBO Comedy HD i Cinemax2 HD uzupełnią ofertę HD tego operatora, która będzie obejmować łącznie 25 kanałów w wysokiej rozdzielczości. Wśród nich są już HBO HD i Cinemax HD. Nowe kanały zaproponują widzom m.in. seriale „Ekipa” i „Spartakus: Bogowie areny”, jak również filmy, takie jak „Toy Story 3”.


Telewizja n pozostaje liderem pod względem nowych technologii i usług oferowanych swym abonentom. 100 % abonentów posiada dekodery HD, telewizja n posiada największą penetracją rynku w zakresie usługi PVR – cyfrowej nagrywarki programów telewizyjnych. Co więcej, wszyscy abonenci telewizji n mają dostęp do rozrywki „w trzecim wymiarze” oraz dostęp do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, wkraczającej na rynek. Telewizja n już zajęła pozycję lidera w kategorii telewizji 3D, wprowadzając na polski rynek pierwszą regularną usługę w trójwymiarze nShow3D.

Markus Tellenbach, Prezes Zarządu TVN, Dyrektor Generalny Grupy TVN, która jest właścicielem telewizji nowej generacji n, powiedział: Jesteśmy dumni z prekursorskich osiągnięć telewizji nowej generacji n. Telewizja n nie tylko utrzymuje dominującą pozycję pod względem liczby kanałów HD na rynku telewizji satelitarnej, ale i pod względem nowatorskich rozwiązań technologicznych. Z przyjemnością informujemy, że telewizja n jest jedyną platformą telewizyjną w Polsce, która posiada w ofercie 25 kanałów HD, usługę telewizyjną w 3D, PVR oraz dostęp do DVB-T. Polski rynek telewizji satelitarnej jest niezwykle konkurencyjny, tym bardziej więc cieszy nas pozycja lidera.

Już od 1 marca 2011 r. do oferty telewizji nowej generacji n dołączą dodatkowe kanały HD z pakietu HBO Polska: HBO2 HD, HBO Comedy i Cinemax2 HD. Pośród premier zapowiadanych przez HBO na marzec: Toy Story 3 - kandydat do tytułu najlepszego filmu roku, a ponadto nowy sezon uznanego przez krytyków serialu „Ekipa” oraz premiera serialu „Spartakus: Bogowie areny” - wyczekiwanego przez widzów epizodów „Spartakus: Krew i Piach”. „Bogowie areny” opowiadają historię pierwszego mistrza Domu Batiatusa, a w rolach głównych wystąpią: John Hannah („Mumia”, „Cztery wesela i pogrzeb”) jako Batiatus, Lucy Lawless (Xena: Wojownicza księżniczka) jako Lucretia i Peter Mensah (300, Incredible Hulk) jako Oenomaus.