4 kanały BBC w platformie n


Platforma n wzbogaci ofertę o cztery nowe kanały tematyczne BBC Worldwide: BBC Knowledge HD, BBC Entertainment, BBC Lifestyle i CBeebies. Platforma n kontynuuje swoją strategię jako najbardziej nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się platforma cyfrowa w Polsce, stawiając przede wszystkim na rozszerzanie swojej oferty programowej. W pierwszym kwartale 2011 r. do oferty platformy n dołączą cztery atrakcyjne kanały tematyczne BBC Worldwide.


Od 1 lutego 2011 r. platforma n jako jedyna platforma w Polsce, zaoferuje swoim abonentom wyłączny dostęp do kanału BBC Knowledge HD. Abonenci będą mogli oglądać również kanały BBC Entertainment, BBC Lifestyle i CBeebies. Dołączą one do kanału BBC HD, obecnego w platformie n od maja 2010.

- W zbliżającym się nowym roku planujemy rozwijać ofertę platformy n na wiele sposobów, a rozszerzanie oferty programowej będzie stanowiło kluczowy element naszej strategii - powiedział Dyrektor Operacyjny Platformy n Christian Anting. - Wzbogacenie naszej oferty o cztery nowe kanały BBC, jednego z największych ogólnoświatowych nadawców, doskonale wpisuje się w filozofię rozwoju naszej platformy. Wierzę, że nasi abonenci szybko docenią nowe kanały tematyczne BBC i zaczną je traktować jako główne źródło swojej wiedzy o otaczającym nas świecie - dodał.

- Niezmiernie się cieszę przekazując informację o nawiązaniu współpracy z platformą n - skomentował Ian McDonough SVP i Menedżer Generalny EMEA w BBC Worldwide Channels. - Naszym celem jest oferowanie naszych kanałów tak wielu widzom w Polsce, jak tylko to możliwe i nieustannie poszukujemy nowych możliwości dotarcia do nich. Współpraca z telewizją n umożliwi nowym widzom skorzystanie z fantastycznej oferty programowej BBC Entertainment, BBC Lifestyle, CBeebies i BBC Knowledge. Jesteśmy przekonani, że kanały te zyskają taką samą popularność wśród abonentów platformy n, jaką cieszą się wśród widzów na całym świecie - dodał.

Nowe programy BBC, które dołączą do oferty platformy n:


BBC Knowledge HD (dostępny w Polsce wyłącznie na platformie n) – jeden z najlepszych i najbardziej uznanych kanałów rozrywkowych BBC, pokazujący zarówno dokumenty oparte na faktach jak i programy rozrywkowe non- fiction. Obejmuje szeroki zakres tematów począwszy od “The World” (Świat) (pokazującego nowe kultury na całym świecie), “Science & Technology” (Nauka i Technologia) (poznawanie nowych przestrzeni ) oraz “People” (Ludzie) (odsłaniający aspekty ludzkiego ciała i umysłu.)


BBC Entertainment – najpopularniejsze komedie, dramaty i l ekkie programy rozrywkowe produkowane przez BBC oraz wiodących niezależnych producentów brytyjskich. Na kanale emitowane są m.in.: “Waking the Dead,” “Doctor Who,” i “My Family.”


BBC Lifestyle – inspirujący kanał poświęcony tematyce domu, rodziny oraz życia. Idealny dla fanów gotowania, wystroju wnętrz, mody oraz zainteresowanych rozwojem swej osobowości.
CBeebies – kanał dla dzieci do 6 roku życia i poniżej, oferujący mieszankę nowych i popularnych programów edukacyjnych i rozrywkowych dla najmłodszych widzów. CBeebies był wielkokrotnie nominowany i otrzymał wiele nagród Akademii BAFTA oraz Royal Television Society.