Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1
  ____†____
  Dołączył
  Feb 2007
  Przegląda
  UK
  Posty
  1,999

  Domyślnie Google Chrome OS - nowy rywal Windows

  Google wydaje system operacyjny! Koncern już w przyszłym roku udostępni open source'owy OS przeznaczony dla komputerów osobistych, głównie netbooków. System będzie oparty na przeglądarce internetowej Chrome, a jego nazwa na chwilę obecną brzmi: Google Chrome OS.
  Zapowiadając wprowadzenie Chrome OS Google ponownie daje czytelny sygnał: Internet jest przyszłością systemów operacyjnych, a nowoczesny OS powinien być zbudowany w pierwszej kolejności "wokół" Sieci.

  W oficjalnym blogu Google'a czytamy: "Systemy operacyjne, w których działają przeglądarki, zostały stworzone w czasach, kiedy nie było Sieci. Dlatego też ogłaszamy nowy projekt, będący naturalnym rozszerzeniem Google Chrome - System Operacyjny Google Chrome. To próba zastanowienia się nad tym, jak powinny wyglądać systemy operacyjne".

  Rozpoczęcie prac nad systemem zostało podyktowane - jak czytamy w blogu Google'a - wyraźnie sygnalizowanymi potrzebami użytkowników. "Ludzie oczekują natychmiastowego dostępu do poczty, bez marnowania czasu na uruchomienie komputera i przeglądarki. Chcą, by ich komputery zawsze działały tak szybko, jak tuż po zakupie, a dane były dostępne z każdego miejsca (...)" - piszą przedstawiciele koncernu, Sundar Pichai i Linus Upson. Jeszcze ważniejsze ich zdaniem jest zapewnienie użytkownikowi sytuacji, w której nie musi on poświęcać czasu na konfigurowanie komputera bądź pamiętać o aktualizacjach oprogrramowanie.

  Systemowi mają przyświecać te same cele, które Google postawiło sobie tworząc Chrome - "szybkość, prostotę i bezpieczenstwo". OS ma być szybki i lekki - uruchamiać się w przeciągu kilku sekund; interfejs ma nie przytłaczać użytkownika, tym bardziej, że większą część czasu będzie on spędzał przeglądając zasoby Internetu. Google zapowiada też całkowite przeprojektowanie architektury zabezpieczeń systemu tak, by korzystający z niego nie byli narażeni na działanie wirusów czy malware'u. "To powinno po prostu działać" - przekonuje firma.

  Sercem Chrome OS jest jądro Linuksa. System będzie można uruchamiać na komputerach z procesorami x86 i ARM. OS ma korzystać z Technologi cloud computing - wszystkie pliki będą przechowywane w "chmurze". Nie jest jeszcze jasne, czy Google umożliwi lokalne składowanie dokumentów.

  Co oznacza wprowadzenie Chrome OS dla systemu Google Android, opracowanego dla urządzeń mobilnych? Google twierdzi, że nic - platformy nie są ze sobą w żaden sposób związane. Android powstał z myślą o smartfonach, netbookach i innych urządzeniach, podczas gdy "Chrome OS jest tworzony z myślą o ludziach żyjących w Sieci - szukających informacji, sprawdzających pocztę, śledzących najnowsze doniesienia, robiących zakupy lub po prostu utrzymujących kontakt z przyjaciółmi."

  Google rozmawia już z "licznymi" firmami o przyszłości projektu. W najbliższym czasie koncern ma podać nazwy tajwańskich i chińskich producentów komputerów, z którymi nawiązał już w tym zakresie współpracę.

  Interfejs systemu ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku. Oprogramowanie trafi na dyski komputerów w 2010 r.


 2. #2
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Jan 2009
  Posty
  127

  Domyślnie

  "To powinno działać" zamiast "to będzie działać" mnie niepokoi.
  Ciekawe czy interfejs będzie rzeczywiście tak prosty.. dla mnie to wielka wada. Obecna wersja beta systemu składa się z przeglądarki, panelu logowania no i jądra linuxa. W przeglądarce jest jakiś przycisk do podłączenia do sieci i ikonka informująca o stanie baterii. Niestety możliwości konfiguracji, jak na razie żadne. Nie ma dosłownie nic.
  Zaciekawiło mnie jednak, że jest przeglądarka Chrome pod linuxa. Czas uruchamiana systemu: super, ale patrząc na możliwości, to już się nie ma co dziwić. architektura typowo linuxowa, system plików ext3. Podobno można zainstalować na pendrive. Co do wymagań: okrutnie mi tnie na 192 MB ramu.
  512 jest już super. Ze sterownikami chyba nie będzie problemów.

 3. #3
  ____†____
  Dołączył
  Feb 2007
  Przegląda
  UK
  Posty
  1,999

  Domyślnie

  lpm11
  nie szalejnmy dopiero jest to wersja beta. Czekam na builda aby wpakowac to do swojego netbooka:
  - INTEL atom
  -2 Gb ddr
  -80 Gb hdd


 4. #4
  SupportSatTv Awatar alonewarrior
  Dołączył
  May 2007
  Przegląda
  Heaven's Gates
  Posty
  450

  Domyślnie

  To wreszcie się na coś konkretnego przyda mój Acer
  Ostatnio edytowane przez alonewarrior ; 23-11-2009 o 21:43
  No use hoping for a miracle, there's a price we'll have to pay...

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •