To jest moja prywatna strona o jednej z najlepszych ( moim zdaniem ) dystrybucji linuksa, która doskonale nadaje się do wykorzystania w domu lub w pracy. PCLinuxOS 2009jest stosunkowo nową dystrybucją rozwijaną na otwartym kodzie w oparciu o licencję GPL.PCLinuxOS 2009wydany jest jako Live CD, czyli całkowicie uruchamiany z botowalnej płyty CD.
Autorem jest Texstar, znany głównie z pisania dodatkowych pakietów dla dystrybucji Mandrake Linux. Porządnie zrobiona dystrybucja oparta ma Mandrake Linux ze starannie dobranymi programami.Są w niej załączone sterowniki NVidii, ATI - działają bez zarzutu, działają wtyczki Java i Flash, jest Centrum Sterowania Mandrake, oraz super konfigurator KDE zapożyczony z Ark Linux. Dodatkowo można bez problemu uaktualniać cały system poprzez menadżera oprogramowania Synaptic.
Całość można też zainstalować na dysku twardym z bezpośrednio działającego systemu. Jest wtedy znacznie łatwiej używać wszystkich programów. PCLinuxOS jest systemem bardzo rozbudowanym w sterowniki urządzeń dlatego powinien działać na najbardziej nowoczesnym sprzęcie komputerowym bez żadnych problemów. Zalecana konfiguracja sprzętowa to 256 MB pamięci operacyjnej oraz 5-6 GB miejsca na twardym dysku.


http://www.pclinuxos.com/