Minimum System Requirements:
• Operating system Windows XP or Windows Vista
• Processor 2.4 GHz Intel Pentium 4 or equivalent
• 512 MB RAM (1 GB on Windows Vista)
• 128 MB video card: GeForce 4 (not MX!) or better, ATI Radeon 8500 or better
• DirectX 9 compatible sound card
• DirectX 9.0
• 600 MB of free hard drive space

Recommended System Requirements:
• Processor 3.0 GHz Intel Pentium 4 or equivalent
• 1 GB RAM (2 GB on Windows Vista)
• 256 MB video card: GeForce 6 or better, ATI Radeon 9800 or better
Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=dRCGYVcOYfI
http://www.youtube.com/watch?v=aKYmieguZdM

Euro Truck Simulator - zapowiedź

4 Października 2007 roku czeska firma SCS Software - twórca gier z serii 18 Wheels of Steel - zaprezentowała swój najnowszy projekt, nad którym prace zostały rozpoczęte już na początku 2007 roku. Ten jeszcze do nie dawna tajny projekt nosi nazwę - Euro Truck Simulator. Już sama nazwa gry sugeruje, że tym razem przeniesiemy się ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Po raz kolejny zasiądziemy za kierownicą potężnych pojazdów ciężarowych, a naszym priorytetem będzie przewóz różnego rodzaju towarów z tzw. punktu A do punktu B, z tą różnicą, że zamienimy amerykańskie drogi - znane z serii 18 WoS - na europejskie.SCS zdecydowało się posłuchać próśb graczy i postawiło na Europę. Czy dzięki temu firma odniesie sukces? - Zobaczymy...

Na oficjalnej stronie gry możemy dowiedzieć się jakie państwa zostały przewidziane w grze. Gracze będą mogli przemierzać drogi takich krajów jak: Włochy, Hiszpania, Niemcy czy Czechy. Jakie jeszcze kraje i miasta znajdą się w grze? Na razie niestety nie wiemy. Polscy gracze liczą po cichu, że wreszcie ruszą swoją ciężarówką w głąb Polski!SCS poinformowało, że państwa, miasta i drogi mają zostać odwzorowane na podstawie rzeczywistych odpowiedników - dlatego możemy się spodziewać naprawdę ciekawej gry, w której odczujemy iście europejski klimat. W Euro Truck Simulator na pewno znajdzie się Rzym, Madryt, Praga, Berlin i Frankfurt - możemy mieć jednak nadzieję, że twórcy gry nie zapomną o takich metropoliach jak: Paryż, Londyn, Lizbona, Warszawa, Wiedeń czy Amsterdam.Europejski klimat, europejskie drogi i miasta to dopiero początek. SCS szykuje dla fanów pojazdów ciężarowych także europejskie modele ciężarówek. Wśród nich m.in: Scania R, Renault Magnum Vega, Volvo FH czy Mercedes Actros. Niestety prawdopodobnie gra nie będzie posiadała licencji. Z tego powodu ciężarówki będą co prawda podobne do prawdziwych modeli, ale będą zawierać drobne różnice np.: gwiazda na grillu Mercedesa Actrosa będzie obrócona. Zmienione będą także nazwy ciężarówek zamiast wspomnianego już Actrosa w grze znajdziemy Acrosa. Twórcy Euro Truck Simulator pracują także nad wnętrzami ciężarówek, które mają być bardzo realistyczne. Do łask powracają także lusterka, które będą widoczne dopiero po przesunięciu kamery w lewo lub prawo - tak jak to było w 18 WoS Convoy.

Oprócz europejskich ciężarówek w grze spotkamy europejskie samochody osobowe w ruchu ulicznym (tzw. AI).Ze zdjęć jakie SCS opublikowało na oficjalnej stronie gry wynika, że możemy spodziewać się naprawdę ciekawej gry. Już teraz wszyscy miłośnicy symulatorów jazdy pojazdem ciężarowym z niecierpliwością wyczekują premiery, o której jak na razie nic nie wiadomo.

Euro Truck Simulator - zapowiedź część 2
Jest godzina 6 rano, słońce dopiero wschodzi nad Warszawą. Za 2 godziny ładujesz się w terminalu B – słyszysz od dyspozytora. Ustawiasz ciężarówkę w wyznaczonym miejscu i czekasz. Po niespełna godzinie jesteś już załadowany. Spoglądasz na mapę i myślisz: jak pięknie być kierowcą! Wielkie auto, szosa gładka (w Polsce raczej wyboista szosa) i szum silnika w uszach to twój żywioł. Uruchamiasz swoją maszynę i ruszasz do słonecznej Hiszpanii – bagatela 2000km! Dla wielu fanów ciężarówek taki scenariusz to tylko marzenia, które chcieliby prędzej czy później zrealizować, a wielu z pewnością nigdy tego nie doświadczy. Jest jednak sposób, aby poczuć się jak prawdziwy tracker na szlakach Europy. Dzięki SCS Software już wkrótce będziemy mogli stać się kierowcami i przemierzać wirtualne drogi starego kontynentu.

Witaj Europo!

Przemierzając szlaki Europy zwiedzimy wiele krajów i miast starego kontynentu. W Euro Truck Simulator na pewno odwiedzimy Lizbonę, Madryt, Barcelonę, Bordeaux, Lyon, Paryż, Mediolan, Rzym, Berno, Wiedeń, Brukselę, Luksemburg, Amsterdam, Monachium, Berlin, Frankfurt n. Menem, Pragę i Warszawę. Lista miast ciągle jest jeszcze nieoficjalna i nie pełna, dlatego może ona ulec pewnym korektom i zmianom. Co ciekawe, każde miasto będzie miało swój znak rozpoznawczy. Np.: przejeżdżając przez Berlin naszą uwagę przykuje Fernsehturm czyli 365-metrowa Wieża Telewizyjna, znakiem Frankfurtu nad Menem jest chociażby siedziba Deutsche Bundesbanku obok wieży TV, którą także zobaczymy w grze. „Dumą i chlubą” Warszawy będzie oczywiście Pałac Kultury i Nauki, którego także nie zabraknie. Niestety raczej na pewno nie zwiedzimy deszczowego Królestwa Wielkiej Brytanii. Być może ruch lewostronny przerósł twórców symulatora.Na oficjalnej stronie gry, firma SCS poinformowała także o negocjacjach prowadzonych z producentami europejskich ciężarówek. Jest zatem wielce prawdopodobne, że po raz pierwszy w historii czeskiej firmy, ich dzieło będzie posiadało oryginalne nazwy i loga pojazdów ciężarowych. To nie koniec dobrych informacji. Przez jakiś czas istniała obawa, że w grze nie będzie europejskich naczep, a pozostaną amerykańskie odpowiedniki z serii 18 WoS. Na szczęście już teraz, choć gra ciągle jest w fazie testowej, widać zmiany. Zrezygnowano z amerykańskich naczep i na kolejnych screenach z gry pojawiają się już europejskie naczepy. Na razie jeszcze bez licencji firm takich jak: Krone czy Schmitz Cargobull AG, ale być może się to zmieni.

Europejski klimat

Od listopada gra rzeczywiście przeszła istną rewolucję. Porównując pierwsze galerie zdjęć z najnowszymi screenami widać wyraźnie, że zmiany zostały wprowadzone. Gra zaczyna nabierać iście europejskiego klimatu. Jak zapewniają sami twórcy: „Zaczęliśmy od kapitału z gier z serii 18 Wheels of Steel, ale kiedy skończymy praktycznie wszystko będzie nowe, lub tez gruntownie zmienione.” Mam nadzieję, że dotrzymają słowa i Euro Truck Simulator podbije serca europejskich graczy.
Z pewnością zaostrzyłem apetyty wielu fanów symulatorów na ten tytuł. A więc kiedy zasiądziemy za kierownicą ciężarówki i spełnimy nasz „europejski sen”? Dokładnej daty wydania gry ciągle jeszcze nie ma. SCS Software zapowiada jednak, że światowa premiera Euro Truck Simulator będzie miała miejsce latem 2008 roku, niedługo potem, gra trafi także na półki sklepowe w Polsce.
Kod:
http://rapidshare.com/files/134946046/Euro-Truck-ger_Nemix.ru-Epidem.ru.part1.rar
http://rapidshare.com/files/134951889/Euro-Truck-ger_Nemix.ru-Epidem.ru.part2.rar
http://rapidshare.com/files/134952720/Euro-Truck-ger_Nemix.ru-Epidem.ru.part3.rar
Spolszczenie:
Kod:
http://rapidshare.com/files/140485891/Spolszczenie-Euro_Truck_Simulator_-_100__sprawne.zip
EURO TRUCK SIMULATOR DODATKI
Mod:
ETS_Real__Truck__sounds - zmienia dźwięki na bardziej realne
EU_Trailer__Pack_V1.0 - zmienia / dodaje nazwy znanych firm na naczepach/cysternach
Europa MAP ver 1.1 - dodaje odcinek trasy o długości 380km
Lepsza noc (ciemniejsza) - sama nazwa za siebie mówi
MAERSK v1 - brak opisu :/
Mapa Satelitarna - w grze wchodzimy do nawigacji klawiszem F5 - teraz jest tam widok z satelity + trasy i miasta
Mercedes-Benz_Actros_1844r - dodaje to auto
Mersedes-Benz_280 - j/w
PAKIET 2 w 1 - firmy i przyczepy - chyba to samo co EU_Trailer__Pack_V1.0
Przyczepy - j/w ale bez firm (same cysterny)
Real logos mod - by SlaMauser - zmienia nazwy Tirów na oryginalne i realne
Scania opony i logo 6x4V2 - zmienia opony i loga na tirach Scania
scania_interier_black__white_by_pato789 - zmienione wnętrze jednego z tirów
SCHENKER_DB_LOGISTICS_TRAR - naczepy Schenker'a
Stacje Benz - PackStationsbyPoitre - zmienia wygląd i nazwę stacji benzynowych na znane nam (Total, Esso, Avia, BP itd.)

wyżej wymienione mody wrzucasz do Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator/Mod

standardowo katalog moje Dokumenty znajduje się na dysku C:/Documents and Settings/TWOJA NAZWA UŻYTKOWNIKA
Kod:
http://rapidshare.com/files/141812212/Euro_Truck_Simulator_Mody.rar