producent: SCS Software
wydawca: ValuSoft
kategoria: symulatory / samochodowe


Data Premiery:
Świat: 03 grudnia 2007
Polska: obecnie brak planów wydania


tryb gry: single player
wymagania wiekowe: brak ograniczeń

Screeny:
Kod:
http://americanlonghaul.com/gallery.php


American Long Haul to kolejna, szósta odsłona popularnej serii gier, która pozwala wcielić się w rolę kierowcy tytułowego osiemnastokołowca. W kwestii ogólnej koncepcji, omawiany produkt nie różni się zbytnio od swoich poprzedników. Na początku rozgrywki otrzymujemy określony przez poziom trudności zapas gotówki, jedną z ciężarówek i całkowicie wolną rękę w rozwoju transportowego imperium.

Najważniejszym elementem gry jest jazda ogromną ciężarówką, za pomocą której w American Long Haul przewozi się różnorakie towary. Gracz sam musi szukać zleceń w rozsianych na terenie Ameryki Północnej firmach, a następnie wypełniać je, dostarczając załadowane produkty w określone przez pracodawcę miejsce. W trakcie długotrwałej podróży trzeba dostosować się do warunków panujących na drodze, poruszać się zgodnie z przepisami i pamiętać choćby o takich drobiazgach jak uzupełnianie paliwa, korzystanie ze świateł w czasie jazdy nocnej czy też włączanie kierunkowskazów podczas zmiany kierunku jazdy.

Zarobiona w trakcie jazdy gotówka pozwoli na zakup nowych samochodów i rozwijanie firmy transportowej. Gracz może zatrudniać nowych kierowców (sterowanych przez komputer), którzy zajmą się wypełnianiem innych zleceń. W trakcie zmagań na bieżąco można kontrolować podwładnych przy pomocy prostego w obsłudze laptopa.

Oprócz trybu kampanii, gracz może również wytyczyć sobie prostą trasę z miasta do miasta (w sumie mamy do wyboru 44 metropolie na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku), wybrać samochód ciężarowy i przewieźć jeden z kilkudziesięciu uwzględnionych w grze towarów.

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 128 MB, 540 MB na dysku twardym.
Kod:
http://rapidshare.com/files/82244283/18_wheels_of_steel_american_long_haul.part1.rar
http://rapidshare.com/files/82235680/18_wheels_of_steel_american_long_haul.part2.rar
Witaminka w środku


Spolszczenie:
Kod:
http://rapidshare.com/files/82262685/spolszczeniealh.rar