Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: pilot

 1. #1

  Domyślnie pilot

  mam pilota na com jak chcem skonfigurować pod program Gilder to mi nie działa a robie według instrukcji nie widzi hyba nadajnika


  Do rozpakowania programu Girder potrzebny jest Winzip lub inny program rozpakowujący zip'y. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu Girder 3.2.9 przechodzimy z menu File do Settings. Dla ułatwienia pracy z programem zmieniamy język na polski w zakładce User Interface. Aby nasz pilot pomyślnie współpracował z programem, dla pewności kopiujemy plik igorplug.dll do katalogu ...Girder3\Plugins\ Następnie w ustawieniach przechodzimy do zakładki Wtyczki Sprzętowe zaznaczamy znajdujący się na samym dole listy sterowników - Igor SFH-56 device oraz SendMessage. Klikamy przycisk Zastosuj, a następnie zaznaczamy ponownie Igor SFH-56 device i kilkamy ustawienia. Wybieramy port COM, do którego podłączyliśmy odbiornik podczerwieni, a jako Input Signal wybieramy opcję DSR.

  Teraz możemy włączyć odbiornik - Plik=>Włącz urządzenie(a) wejściowe. Od tej pory lampka znajdująca się w prawym dolnym rogu okna programu zabarwi się na zielono. Za każdym razem gdy naciśniemy dowolny przycisk naszego pilota lampka zaświeci na żółto, a obok pojawi się kod jaki komputer odebrał od pilota. Każdy przycisk na pilocie ma swój kod. Sterowanie aplikacjami za pomocą Girder'a polega na przyporządkowaniu kodowi określonej czynności.

  Do programu należy pobrać inetresujący cię grupę obsługi dla danego softu np. "Winamp Light.GML" Służy on do kierowania popularną aplikacją odtwarzającą pliki MP3. Otwieramy plik i mamy listę opcji Winampa. Aby nauczyć program rozpoznawania swojego pilota musimy wybierać po kolei opcje Winampa, klikać "Wczytaj kod" i naciskać na pilocie przycisk, który chcemy przyporządkować danej czynności.

  Jeżeli chcemy widzieć z dużej odległości tytuł odtwarzanego utworu to w preferencjach Winamp'a (Ctrl+P) w dziale Display jest opcja Winamp Font Size.
  Autor programu Girder dodał swój przykładowy plik sample.gir. Znajduje się w nim wiele czynności, które możemy nauczyć swojego pilota.
  Wiele ciekawych informacji oraz program Girder i jemu podobne znajdują się w miesięczniku komputerowym CHIP 06/2001

 2. #2

  Domyślnie

  A nie lepiej zainstalować WinLIRC miałem skystar 2 i pilot chodził bez problemów
  Nielegalny to jest rząd w Polsce ! :snajper :becek

  Nie odpowiadam za materiały/pomoce tutaj umieszczone ... !! :ruzga

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •