Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  SupportSatTv Awatar Kailen
  Dołączył
  Jul 2007
  Posty
  348

  Domyślnie jak uruchomic kanaly hd

  Jak uruchomić i skonfigurowac HDTV w karcie DVB
  Na dzien dzisiejszy mamy 2 standarty nadawanego HD z satelity mpeg
  2 i MPEG-4 H.264
  Moj sposób na instalacje może wydać się bardzo dziwny dla niektórych ale to najszybsza według mnie metoda aby szybko i bezbolesnie cieszyć sie na naszej karcie DVB-s lub DVD-s2 obrazem HD

  1. Zacznijmy od zainstalowania czystego Windows np XP Pro lub Home plus wszystkie aktualizacje - nie ma to jak legal lub instalacja autopatchera dla wersji pirackich

  2. Nastepnie instalujemy najnowszye sterowniki od płyty głownej

  3. Ściągnięcie i zainstalowanie sterowników do grafiki. Tu zalezy od tego co posiadamy ATI lub Nvidie. (instalacja sterowników jest uzależniona od posiadanego modelu karty graficznej z mojej prakatyki mogę powiedzieć ze czasami ta sama karta graficzna na różnych sprzetach potrafią się zachowywać inaczej, dlatego nie polecam instacji kilkunastu różnych rodzajów sterowników w jedym systemie, gdyż przy HD mogą wystąpić zwisy i resety komputera.)
  Do karta Nvidia polecam sterowniki PureVideo" HD BETA drivers lub wesje Wersja: 93.71 )
  Co do kart ATI zawsze najnowsze Catalyst 6.10 oraz sterowniki oparte na kodeku ATI Avivo Xcode który ma podobne zostosowanie jak PureVideo przy katrach Nvidia.)
  Po zainstalowaniu sterownikow i resecie komputera mozemy przejść do kolejnej instalacji potrzebnego oprogrmowania.

  4. Bedziemy potrzebować programów PowerDVD ver 7.0 (najnowsza z patchem PowerDVD7_Patch_2211a lub wyzszym), Codek coreavc_pro_1.1, CoreAAC-1.2.0.575-3 , ac3filter możemy również zainstalować NVIDIA_PureVideo_Decoder_1.02-150 chodz nie jest to potrzebne.)

  5. Największy bład jaki jest robiony prze osoby instalujace power DVD 7.0 jest instalacja złej wersji programu oraz wersji pirackiej ( oficjalna wersje deluxe zawsze nam zainstaluje potrzebny kodek H264).
  Po uruchomienu power dvd nad przyciskami mamy pokazane w przeźroczystych kwadratach jakie kodeki posiada nasza wersje programu jesli nie bedziemy miec wypisanego kodeka H.264 to nasze próby uruchomienie HD 264 (Luxe TV, c+ PL tEST i inne nie maja sensu)

  6. Następnie wchodzimy w zakładke ustawienia programu power DVD wybieramy zakładke video i tam pojawi sie nam okienko z Hardware Accelerastor w zaleznosci od posiadanej karty graficznej oraz zainstalowanych sterowników zaznaczanym Enable ( Nvidia PureVideo lub Ati Avivio Xcode)
  Jesli nasz karta nie posiada wsparcia dla zadnej w wyżej napisanych opcji zaznaczamy poniżej opcję CLEV-2 na Automatic.

  7. Zakładka audio jest ustawiana w zaleznosci od naszych potrzeb i sprzetu audio jaki posiadamy.

  8.Tak wygłada instacja kodeków do odtwarzania przy katrach DVB próba instalacji późzniej kodeków do filmow np Klite kodek powoduje wyrzucenie naszych wczesiej zainstalowanych kodeków więc proponuje zainstalowanie np DIVX 6.4 i mamy problem z głowy każdy film bedzie nam napewno chodził.

  9. Czas wybrac program w ktorym bedziemy odtwarzac nasze programy HD każdy z nas preferuje inny ja polecam tutaj 2 ktore mi sie najbardziej sprawdziły
  ALT-DVB wersje najnowsza 2.2. oraz DVBDREAM 1.2e

  10. Uruchamiamy program ALT-DVB i piersze co robimy skanujemy satelite aby mieć jakąs liste kanałow lub sciągamy gotowca z lista

  11. Uruchamiamy dowolony program następnie na oknie z obrazem dajemy własciwości i uruchamiamy
  ds config
  wybieramy zakładke Automatic:
  - Zakładka Video Decoder - wybieramy cyberlink Video/SP DECODER (v.6/7)
  - Zakładka Video Postprocessor - pozostaje bez zmian
  - Zakładka Video REnder - wybieramy VIDEO MIXING RENDER 9
  - ZAkładka Audio Decoder Wybieramy cyberlink Audio/SP DECODER (v.6/7)
  - Zakładka Audio Postprocessor - pozostaje bez zmian
  - Zakładka Audio Render - wybieramy Default Direct...
  Po ustawieniach wciskamy Save @ Restart

  To sa ustawienia dla programow no HD - u mnie najlepiej na tym obraz działał
  Ustawienia dla HD H.264 bede troche inne :
  - Zakładka Video DEcoder - wybieramy cyberlink H.264/AVC DEcoder lub COREAVC VIDEO DECODER - wszysko jest uzaleznone od naszego sprzetu i czy posiadamy wsparcie karty graficznej dla HD )
  - Zakładka Video Postprocessor - pozostaje bez zmian
  - Zakładka Video REnder - wybieramy VIDEO MIXING RENDER 9
  - Zakładka Audio Decoder Wybieramy cyberlink Audio/SP DECODER (v.6/7)
  - Zakładka Audio Postprocessor - pozostaje bez zmian
  - Zakładka Audio Render - wybieramy DEfault Direct...
  Po ustawieniach wciskamy Save @ Restart

  Tak wyglada instalacja i konfiguracja kodeków w programie pozostaje nam jeszcze wejdz we własciwości na DS FILTER i wybraz CYBERLINK H.264 zaznaczyć opcje USE DxvA oraz VIdeo Mode ustawić na Auto-Select

  Identycznie wybieramy kodeki w innych programach DVBDREAM, Skyview itd na dzien dzisiejszy MyTheatre nie obsługuje kodeków H.264.

  Robiac tak jak pisze nie powinno byc problemów zwiazanych z uruchomieniem kanałow HD. Na dzien dzisiejszy chodza wszyskie dostepne programy HD na tych ustawieniach jedyny problem był z programem D HDTV MPEG-4 nadawanym z Türksat 1C/Eurasiasat 1 (42°E) nie wiem czy to było związane obraz bardzo czesto był zrywany , reszta kanałow chodziła idealnie.
  Uważam ze na dzien dzisiejszy upscalowanie obrazy do HD jest rozwiazaniem do niczego i widac to odraz po nadawanej transmisji do czasu aż stacje TV nie zaczna nadawać pełnego HD bez oszukiwania nie ma co porównywac jakosc HD z DVD jak to niektórzy zaczeli robic na róznych forach twierdząc ze nie ma znaczącej róznicy. Przy pełnym HD 1080i lub 720p obraz z DVD jest kiepski

  Pozostaje nam poczekac jeszcze kilka miesiecy aż rynek sie ustbilizuje i kanały HD beda normalną rzeczą jak to jest np w USA.

  Wszelkie uwagi poprawki mile widziane z góry przepraszam na literówki oraz błedy w pisowni.

  Poniżej załacze kilka linków do programów oraz gotowców aby ułatwic zabawe.

  Kod:
  http://rapidshare.com/files/2330574/7.0.rar - Power DVD 7.0 DELUXE plus Patch
  http://rapidshare.com/files/2396635/pakiet_CORE_AC3.rar
  http://rapidshare.com/files/2398391/ALT_DVB_2.2_.rar z lista kanałow HD na poszczególe satelity
  Pass dvb
  http://www.nzone.com/object/nzone_download...betadriver.html
  www.nvidia.pl
  https://support.ati.com/ics/support/default...mp;folderID=293
  http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_18000750.html
  http://www.autopatcher.pol.pl/

 2. #2
  SupportSatTv Awatar Kailen
  Dołączył
  Jul 2007
  Posty
  348

  Domyślnie

  ZAMIESZCZONY OPIS POCHODZI Z INNEGO FORA


  Ostatnio próby wykręcenia HDTV na nowym projektorze podpiętym do SS2 wciągnęły mnie jak odkurzacz Rainbow i postanowiłem podzielic sie z tymi z Was, których intersuje tematyka, statusem (lub raczej moim zrozumieniem) na Maj AD 2006:

  I TECHNOLOGIA

  1) Modulacja:
  i) DVB-S - czyli stara dobra przyjaciółka rozumiana przez nasze wysłużone SS2, Technotrendy S (np 1400) i inne kupione przed 2006.
  Na chwilę obecną da się przetestować kilka kanałów w MPG-2 (można policzyć na palcach ręki drwala) oraz MPG-4, i w przy tym drugim poekscytować się pokazem slajdów w jakości tnącej gałki oczne (chyba że ktoś ma dual core w domu lub ogląda sat po godzinach w darkroomie - takim od serwerów x 32 CPU, nie z tej drugiej definicji ).
  Na dłuższą metę coraz mniej providerów będzie nadawało HDTV (i nie tylko) w tym systemie i tym samym dvb-s jest skazane na powolne wymarcie.
  ii) DVB-S2 - czyli ostatni krzyk techniki (przynajmniej w Europie). Wyróżnia się głównie, o 30-150% większą przepustowością i kilkoma innymi wodotryskami, które nie mają dla nas na razie większego znaczenia.
  Obecnie jedynie Technotrend wypuścił silikony potrafiące się z tym uporać - najtańszą wersją jest S2-3200 po 129 Ojro, lub z monopolistyczną marżą na Allegro - 600 złociszy.
  W skrócie - to jest przyszłość. Niedługo stanieje i trafi pod strzechy, na razie w rękach, jak to się w marketingu mówi: Early Adopters. Czyli poniekąd nas Aha, S2 jest kompatybilne wstecz.

  2) Kompresja
  i) MPG-2 - w zupełności wystarczający do zwykłego PAL. Natomiast w temacie HDTV znowu tak jak DVB-S, neandertalczyk (zresztą często z DVB-S mylony). Słaby wskaźnik jakość/objętość, dużo lepszy jakość/prędkość (wymagana moc obliczeniowa). Czyli innymi słowy, przeciętny komputer spokojnie rozkompresuje sygnał 1920x1080, ale za to taki jeden kanał w MPG-2 w HDTV zajmuje tyle miejsca na transponderze, że każdy pakiet musiałby mieć swojego satelitę (platformy nie miałyby pewnie nic przeciwko temu, ale taka chmara satelit mogłaby nam uniemożliwić opalanie ).

  ii) MPG-4 - a tak naprawdę jego 10ta odmiana: H.264 - zabójca procesorów (są podejrzenia że sponsorowany przez Intel'a i AMD ). Najlepszy w chwili obecnej wskaźnik jakość/objętość i makabryczny jakość/prędkość. Format został zaaprobowany przez wszystkich wielkich tego świata i małżeństwo z niebieskim laserem (czyli BlueRay i HD DVD) zostanie niedługo skonsumowane (bo przez [Ikonsumentów[/i] czyli szerszą publikę). Już teraz większość filmowych trailerów HD ma dopisek H.264.
  HDTV z satelity idzie więc w te ślady i H.264 zostało bez mrugnięcia okiem zaadoptowane przez wszystkie pakiety.

  Niestety, tak jak nie ma róży bez kolców, tak w multimediach żadna nowa technologii nie obejdzie się bez kilku (pod)formatów. I H.264 można nadawać na kilka różnych sposobów, z których nie wszystkie można zdekompresować przy użyciu tych samych kodeków. Więcej o tym w części III.2.


  II DOSTĘPNOŚĆ HDTV Z pakietów na HB i A, na razie nadają:
  1) DVB-S + MPG-2: Satmode HD Promo, Astra HD Promo, Canal+ HD Promo
  2) DVB-S + MPG-4: TPS Star MPEG-4, TF 1 MPEG-4 (***World Cub 2006***, M6 MPEG-4, Arte (France) MPEG-4, Rai Uno MPEG-4, Sky Sport HD Italia, Sky Italia HD promo, Sky Italia HD promo
  3) DVB-S2 + MPG-4: Premiere HD Thema, Premiere HD Film, Premiere HD Sport , Discovery HD Deutschland , ProSieben , Sat 1, Anixe HD, Astra HD Promo, Canal+, ProSieben, Sat 1, Astra HD Promo


  III DEKOMPRESJA H.264 A SPRZĘT
  1) Z programów obecnie tylko SkyView i DVBViewer potrafią odpowiednio przechwycić strumień H.264. Autor MyTheatre, Saar, mówi że nie jest to takie proste, ale ostatnio gdy twierdził tak przy podpisach, pojawiły się po 2 miesiącach. Miejmy nadzieję że i tu tak będzie.
  Na razie w MyTheatre może nagrać sygnał do pliku (PID Grabber), którego to pliku nie udało mi się niczym obejrzeć w real-time. Podobno można go zdekodować i zakodować ponownie i wtedy coś widać, ale jak dla mnie - skórka niewarta wyprawki.

  2) Z głównych obecnych zestawów filtrów potrafiących odkodowywać strumień z satelity, mamy:
  i) NVIDIA - wspomagany przez akcelerację sprzetową w niektorych GeForce'ach (ale żeby trafić na akurat taki model wśród setek bugów i wyjątków to prawie taki wyczyn jak znaleźć udaną inwestycję Kaczora w Wawie); Tak czy inaczej potrzeba co najmniej 3.4 GHz żeby odtworzyć plik H.264, czyli tak ze 3.8-4 na oglądanie tv sat (bo dekodowanie też chce porcji procesora). Czyli nie tędy droga.
  ii) Cyberlink, Elecard - płatny, korporacyjny mainstream. Nie wymaga żadnej konkretnej karty graficznej (ale potrafi wykorzystać np. akcelerację w Radeonach X1600). Obsługuje wszystkie tryby H.264. Podobnie jak w poprzednim przypadku tak i tu poniżej 3.8GHz obejrzymy pokaz slajdów (problemu nie ma w przypadku Grzesia Rasiaka, który się NIE ANIMUJE).
  iii) CoreAVC. Spłodzony jak to mówi autor - przypadkiem. Miał być dekoder na przenośne platformy, wyszedł demon robiący z Elecardem to co Lewis z Gołotą.
  Przeciętnie 30-40% szybsze dekodowanie przekłada się na dużo bardziej przyjazne wymagania. 2.4-2.6 GHz na plik w 1080p, 3GHz na satelitę w tej same rozdzielczości - to je to nawet za 10$.
  Wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że aktualna wersja 1.0 nie osługuje większości trybów H.264 które aktualnie lecą z satelity (znów podobno niektórym się udało, ale grafu i konkretnego kanału nie uświadczyłem).
  Nie ma co się załamywać - BetaBoy (autor) obiecuje że 8-go czerwca wyjdzie wersja 1.1, która poradzi sobie z sygnałem interlaced i innymi pułapkami, także pozostaje cierpliwie poczekać jeszcze tydzień do ziemi obiecanej.

  3) Dekodowanie sprzętowe:
  i) w kartach graficznych - oszczędźmy sobie marketingowego crapu - nawet wsparcie sprzętowe w GeForce'ach wersji 6 (z forów wynika że w realu tylko 6600 i tylko na PCI-E),7 i ATI X1000, X1200, X1600 niezbyt pomaga w osiągnięciu przyzwoitych rezultatów na sprzęcie poniżej 3GHz.
  ii) w tunerach SAT - nasza największa nadzieja, jeśli mamy sentyment do pozostałych bebechów (lub nie zhackowaliśmy pobliskiego bankomatu ). Na razie pokazali kartę referencyjną na CEBIT'cie - pozwala na płynne oglądanie streamu H.264 na sprzęcie 2 GHz (!!!) i pewnie poniżej. Niestety nie dotarłem do żadnych zapowiedzi z konkretnymi datami wypuszczenia czegoś dla mas. Tutaj musimy uzbroić się w cierpliwość.


  IV PODSUMOWANIE i co to dla nas znaczy - Jeśli pod maską mamy cokolwiek poniżej 2.6 GHz, to o płynnym HDTV w najbliższym czasie nie ma co marzyć. Pozostaje upgrade procka, lub nawrócenie się na jakąkolwiek religię i modły o szybkie i tanie tunery SAT z naklejką: DVB-S2 support/H.264 hardware decoding
  - Jeśli wisimy gdzieś pomiędzy 2.6 a 3.8 - za tydzień, wraz z nowym CoreAVC, powinno wyjść wyostrzone słońce - zapodziała mi się szklana kula, więc zaczekajmy z jasnowidzeniem... Potem w zależności od funduszy można zainwestować w dowolną DVB-S2 i uroczyście pochować SS2.
  - Dla szczęściarzy z najnowszą stajnią >3.8 lub dual core - Elecard, kupno Technotrenda DVB-S2 3200 i jazda (lub jak to tata-prezes z Torunia mówi: siać, siać i DO PRZODU)).

  --
  Mam nadzieję że kompendium się przyda
  Pozdro!

  PS. Jeżeli takie podsumowanie już gdzieś istnieje i właśnie wymyślam od nowa koło - proszę o informację, pewnie nie tylko ja błądzę Jeśli popełniłem jakiś błąd - proszę o sprostowanie/uzupełnienie.

  PS2. Więcej o:
  DVB-S2: http://www.ietf.org/internet-drafts/...2encaps-02.txt
  H.264: wikipedia, doom9.org, google
  CoreAVC: http://coreavc.corecodec.org/
  Dekoderach sprzętowych dvb-s2+h.264: http://www.dvbviewer.com/forum/lofiv...hp/t12246.html
  http://www.heise.de/newsticker/meldung/70681

 3. #3

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •