Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar galica01
  Dołączył
  Aug 2006
  Posty
  618

  Domyślnie INSTALACJA i KONFIGURACJA PROGRAMOW DO OGLADANIA NA DVB


 2. #2
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar Jankess
  Dołączył
  Oct 2007
  Przegląda
  LONDON
  Posty
  673

  Domyślnie

  Jeszcze do niedawna DVB Dream uchodził za jeden z trzech najlepszych programów do oglądania TV-SAT na komputerze. W ostatnim czasie coraz więcej użytkowników twierdzi po prostu, że jest najlepszy.
  Ta niemiecka aplikacja powstała na początku 2003 roku. Jej atutem są prostota obsługi, świetnie supportowana strona, duża ilość obsługiwanych języków (w tym j. polski) oraz dobra obsługa pilota. Program bazował pierwotnie na bibliotece dvbcore.dll - tej samej, na której oparto silnik MyTheatre. Począwszy od wersji 1.0 DVB Dream oparto na własnym jądrze. Dało to Autorowi (a od niedawna całemu zespołowi programistów) znacznie więcej swobody, a aplikacja zyskała wiele nowych funkcji (np. PiP, kontrolę rodzicielską itp). Niestety - skutkiem ubocznym stał się brak kompatybilności z niektórymi modułami napisanymi dla wcześniejszych wersji. Kolejne wersje starają się to stopniowo naprawiać.
  Niestety, wraz ze zmianą jądra stał się niemożliwy support niektórych, np. sprzętowych SkyStar1. Nowe wersje DVB Dream nie obsługują tych kart i jedyne, co pozostaje w ich przypadku to skorzystanie ze starszej wersji programu (polecam szczególnie 0,87b wyjątkowo stabilną, świetną także dla słabszych komputerów).
  Pod względem kolorystyki okna DVB Dream przypomina nieco ProgDVB - w zasadzie jest to kolorystyka odpowiadająca typowym aplikacjom środowiska Windows (daleko tu do MT). Jednak ikony DVB Dream są gładsze i bardziej zrozumiałe treścią dla odbiorcy.

  Uwaga - Poniższy opis dotyczy nowszych wersji DVB Dream (>1.1). Jeśli jesteś zainteresowany instalacją wersji starszej (0.87b lub 0,88a itp.)
  Instalacja

  Pojedynczy plik instalacyjny ściągamy - podobnie jak w poprzednich przypadkach - ze strony macierzystej. Po rozpakowaniu archiwum rar (plik samorozpakowujący sfx). Samorzutnie włącza się proces instalacji.
  Pierwsze pytanie (po angielsku) dotyczy lokalizacji folderu docelowego na dysku oraz zaistalowania dodatkowych komponentów. Jako domyślnie wybrane mamy takie komponenty jak dodtkowe tematy (skórki), listy transponderów oraz program zewnętrzny GraphEdit do tworzenia własnych grafów. O ile z tematów i GraphEdita możemy (choć nie musimy) zrezygnować (DVB Dream potrafi w nowszych wersjach generować grafy automatycznie!) - listy transponderów proponuję zostawić. W ogóle chyba najfajniej będzie to okno zostawić takim, jakie jest i przejść dalej  Po określeniu komponentów musimy wskazać nazwę folderu w menu start dla aplikacji. Musimy też określić, czy na pulpicie ma być skró i tego typu pierdoły.
  Wstępną część procedury kończy wyświetlenie raportu sumującego wybrane przez nas opcje:  Kliknięcie przycisku powoduje przekopiowanie plików na dysk twardy. Aplikacja instakuje się sama.
  Konfiguracja

  Po włączeniu aplikacji czeka nas bardzo miła niespodzianka - program pyta nas o wybór języka, a na liście znajduje się m.in. język polski. W przypadku niektórych kart satelitarnych (np. SkyStar2) jesteśmy pytani o wybór optymalnego sterownika:  Kolejną czynnością będzie ustawienie diseqc i satelitów(jeśli mamy talerz skierowany tylko na jednego satelitę - problem odpada: wybieramy opcję none). W moim przypadku skonfigurowane okno DiSEqC wygląda następująco:


  Konfiguracja satelitów (DiSEqC): HotBird, Astra 19,2, Sirius.

  Kolejne okienko zapyta nas o ustawienia pilota oraz format nagrywania plików. Uwaga - domyślnie jest format TS; sugeruję wybrać MPG!


  Wybór pilota i formatu nagrywania. Uwaga na format nagrywania!

  Po zatwierdzeniu okna przyciskiem OK, pojawi się kolejne - tym razem instalator pyta - podobnie jak w przypadku ProgDVB - o moduły (uwaga - domyślnie instalowane są wszystkie!). Moduły działają podobnie jak w Firefoksie. Piszą je też różni autorzy. Okno podaje informacje, jaki moduł można stosować do danej wersji:

  Wybieramy potrzebne nam moduły
  W kolejnym oknie wybieramy opcje ekranu - jego szerokość, rozdzielczość oraz filtry graficzne:

  Ustawienia ekranu
  Proponuję zostawić te ustawienia tak jak nam sugeruje to instalator. Sprawdzałem różne opcje - ale ta wydaje mi się najlepsza...
  To ostatnie okno, w którym cokolwiek musimy określać . Zaraz po zatwierdzeniu tego wyboru otwiera się okno aplikacji, a w nim wyświetla się krótki film z muzyczką, dzięki któemu możemy ustalić, czy wszystki filtry są OK.
  Program jest gotów do działania. Wtyczki i rozszerzenia umieszczamy w folderze Plugins\Pip00. Jeśli chcemy używać funkcji PiP (Picture in Picture) - pluginy musimy umieścić też analogicznie w kolejnych tego typu folderach (pip01, pip02 itd.). Warto przy tym pamiętać, że niektóre filtry (np. Cyberlink) nie zezwalają na korzystanie z tej funkcji.
  Skanowanie

  Wszelkie ustawienia związane z anteną i disekiem już zostały skonfigurowane podczas instalacji. Aby przeskanować transpondery, należy w menu Kanały wybrać polecenie Skanuj. W efekcie pojawi się okno wyboru satelity (o ile podczas instalacji wskazaliśmy więcej niż jednego).

  Okno opcji skanowania. Widoczne są nie tylko transpondery, ale i siła ich sygnału.
  Po wciśnięciu przycisku Skanuj - następuje proces skanowania:


  Skanowanie przebiega szybko, a jego zakończenie sygnalizowane jest dźwiękiem
  Po zakończeniu skanowania w panelu po prawej stronie (podobnie jak w progDVB) pojawia się lista zeskanowanych kanałów. Widnieje ona pod zakładką Generalne.
  Z zakładką sąsiaduje druga zakładka - Ulubione. Tu pojawi się lista ulubionych, podzielona na kategorie. Aby stworzyć nową kategorię w ulubionych, należy wybrać zakładkę Ulubione. Następnie wewnątrz tej zakładki (w polu) kliknąć prawym klawiszem i wybrać polecenie Nowy folder. Pojawi się okno dialogowe, w którym należy podać nazwę nowej kategorii. Analogicznie usuwamy kategorie w Ulubionych.
  Po stworzeniu listy, umieszczamy w niej ulubione kanały. Aby dodać kanał do listy ulubionych, należy kliknąć na niego prawym klawiszem myszki (zakładka Generalne). W menu podręcznym wybieramy pozycję Dodaj do ulubionych, a następnie decydujemy, w której kategorii ma się znaleźć kanał. Stworzenie gotowej listy nie powinno nam zająć więcej niż pół godziny.
  W tym momencie na zakładce Ulubione powinna widnieć cała nowa lista.
  Niestety - nie możemy, na wzór proga, posiadać kilku list. jesteśmy skazani tylko na jedną. za to własną . Od wersji 1.3C mamy też do dyspozycji listę podręczną.
  Zauważmy, że istnieje też trzecia zakładka - Zdalne. Tu można kilka wybranych kanałów przyporządkować poszczególnym numerom przycisków pilota.
  Eksploatacja

  Program - podobnie do ProgDVB - jest bardzo prosty w użyciu. Nie sprawia większych problemów zarówno przełączanie kanałów, jak i obsługa pilota. W znacznie większym stopniu niż Prog radzi sobie z obsługą HDTV. Większych problemów nie sprawia także zmiana filtrów, zwłąszcza, że są generowane automatycznie przez aplikację. Słyszałem co prawda o tzw. grafach zewnętrznych, ale nikt ze znanych mi osób nie potrafił określić, jak ot zastosować...
  Uwagę zwraca łatwy (podobnie jak w przypadku Proga i MT) dostęp do właściwości kanału - wystarczy kliknąć na znajdujący się na liście kanał prawym klaiwszem myszki i wybrać pozycję Właściwości kanału. W wywołanym w ten sposób oknie dialogowym można dowiedzieć się o kanale wszystkiego, co jest potrzebne. można też zmienić tu ustawienia języka (PIDy). Na samym dole okna znajdują się dwie bardzo ciekawe ikonki. Jedna ma postać głośnika, druga to złoty (?) kluczyk. Za pomocą pierwszego z tych narzędzi możemy ustalać PID programu (czyli w jakim ma być języku). Kluczyk służy do określania, jakim systemem jest kodowany program. Obie funkcje mogą być wywołane bez bezpośredniego odwoływania się do właściwości kanału. To bardzo fajna funkcja

 3. #3
  SupportSatTv Awatar Kailen
  Dołączył
  Jul 2007
  Posty
  348

  Domyślnie

  Pilot TS 35 + Progdvb (opis konfiguracji)


  1. Instalujemy ProgDVB + obslugaWinLirc(wybieramy jako modul podczas instalacji)

  2. Sciagamy ten plik

  http://jarodomki.republika.pl/ts35.zip

  3. Rozpakowywujemy i wrzucamy na np. dysk D:\pilot\

  4. odpalamy plik "ts_winlirc"

  5.1 w rogu naciskamy prawym przycskiem myszy na tym "koleczku" i naciskamy Toggle window i naciskamy Reconfigure

  //jesli ktos robi to pierwszy raz od razu powinno wyskoczyc okienko konfiguracji

  5.2

  wybieramy

  Browse (po prawej stronie na dole)

  i wskazujemy plik technisat.cf

  po czym naciskamy OK i wkocnu zamykamy konfiguracje

  6. Kopiujemy plik Controls.ini do glownego katalogu z ProgDVB i powinno byc ok...  TERAZ WYSTARCZY WEJSC DO PROGDVB wybraz CONTROLS i poustawiac sobie reszte opcji tzn. przyciski na pilocie do odpowiedniej opcji prosze dopasowac do swojego gustu

  Dzięki życzliwosci Niunia

 4. #4
  SupportSatTv Awatar Kailen
  Dołączył
  Jul 2007
  Posty
  348

  Domyślnie

  Cyberlink bez OSD

  1) Ściągamy filtry Cyberlink bez OSD


  Kod:
  http://upsilon.star.net.pl/~pazi/filtry%20...ez_osd_pazi.zip
  2) Plik tv.Cyberlink.xgr z folderu FilterGraphs kopiujemy do FilterGraphs w głównym folderze ProgDVB, a pliki z folderu Filters kopiujemy do folderu Filters w głównym folderze ProgDVB. Po tych czynnościach uruchamiamy REGISTER który znajduje się w folderze Filters w głównym katalogu ProgDVB

  3) Wchodzimy do programu ProgDVB! Następnie przechodzimy do Audio i Video w opcji Ustawienia

  4) Mamy trzy zakładki - wchodzimy do środkowej (DirectShow) i mamy Domyślne Grafy, w okienku Kanały TV zmieniamy na Cyberlink (ustawić taką nazwę jak napisałem!!)

  5) Tryb wyświetlania ustawiamy None (pierwsze okienko) & Video Renderer (drugie okienko) i naciskamy OK

  6) Wchodzimy do Plik -> Właściwości i w okienku Filtry w użyciu szukamy nazwy CyberLink_Video/SP_Decoder (pod warunkiem ze nie wyskoczył nam błąd, że nie znaleziono filtra CyberLink_Video/SP_Decoder) i dajemy Właściwości - teraz będziemy mogli zmieniać ustawienia kolorów!!

  7) W opcji Różne zaznaczamy haczyk przy: Włącz sprzętową akcelerację (Use hardware accelerator) - Tryb wideo (Video mode) ustawiamy na Auto wybór i dajemy OK

  Czcionka Chinese PL:

  Kod:
  http://upsilon.star.net.pl/~pazi/CHINESE.rar Po ściągnięciu wypakowujemy i wklejamy pliczek do C:\WINDOWS\Fonts


  UWAGA!!!

  DO POPRAWNEJ PRACY CYBERLINK'A Z OSD WYMAGANA JEST INSTALACJA PROGRAMU POWER DVD 7!!!


  Cyberlink PowerDVD 7.3


  Kod:
  http://rapidshare.com/files/50106719/Cyber...11-DVT.rar.html
  Po wejściu na w/w stronę klikamy na FREE, następnie czekamy aż odliczanie się zakończy, przepisujemy litery lub cyfry, które się pojawiły i klikamy na napis Download

  1) Ściągamy filtry Cyberlink z OSD v.7


  Kod:
  http://upsilon.star.net.pl/~pazi/filtry%20...sd_pazi_v.7.zip
  2) Pliki z FilterGraphs kopiujemy do folderu FilterGraphs w głównym folderze ProgDVB, a pliki z folderu Filters kopiujemy do folderu Filters w głównym folderze ProgDVB, plik OSD.ini umieszczamy w głównym folderze ProgDVB

  3) Po tych czynnościach uruchamiamy REGISTER który znajduje się w folderze Filters w głównym katalogu ProgDVB

  4) Wchodzimy do programu ProgDVB! Następnie przechodzimy do Audio i Video w opcji Ustawienia i mamy trzy zakładki - wchodzimy do środkowej (DirectShow) i mamy Domyślne Grafy, w okienku Kanały TV zmieniamy na tv.Cyberlink_Pazi_ver.7_1, tv.Cyberlink_Pazi_ver.7_2, tv.Cyberlink_Pazi_ver.7_3 lub tv.Cyberlink_Pazi_ver.7_4

  5) Tryb wyświetlania ustawiamy None & VMR (Need Windows XP) lub jeśli chcemy używać nowych filtrów Cyberlink wersja 7 bez OSD ustawiamy None & By codec i naciskamy OK

  6) Wchodzimy do Plik -> Właściwości i w okienku Filtry w użyciu szukamy nazwy CyberLink_Video/SP_Decoder i dajemy Właściwości

  UWAGA!!! JEŻELI WYSKOCZYŁ NAM BŁĄD TO TEGO NIE ZNAJDZIEMY!!!

  7) W opcji Różne zaznaczamy haczyk przy: Włącz sprzętową akcelerację (Use hardware accelerator) - Tryb wideo (Video mode) ustawiamy na Auto wybór i dajemy OK  Testowane z ProgDVB 4.53.1

  ! ! ! UWAGA ! ! !

  Na nowszych wersjach ProgDVB Cyberlink bez OSD nie będzie działał poprawnie (obraz obcięty)

 

 

Podobne wątki

 1. Nelly - Suit
  Przez Brian123 w dziale Linki do muzyki
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 01-02-2007, 16:39
 2. Oferta pracy dla pan
  Przez lukicza w dziale Erotyka
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 18-01-2007, 22:29

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •