Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  ..::SatTV User:.. Awatar PaCu93
  Dołączył
  May 2008
  Posty
  25

  Domyślnie Uwaga na programy wirusowe!  Uwaga!

  Cyberprzestępcy znaleźli nowy sposób, aby oszukać internautów - fałszywe systemy antywirusowe.
  Od teraz używanie programu, który uznajemy za antywirusowy może skończyć się dla nas tragicznie. Według Laboratorium Panda Security w sieci znajdziemy oprogramowanie adware do złudzenia przypominają narzędzia antywirusowe. Szukający pomocy internauta może łatwo pomylić fałszywy software z prawdziwym programem antywirusowym. Na co trzeba uważać?
  Ściągnięty przez potencjalnego użytkownika adware podszywa się pod narzędzia antywirusowe, informując nieświadomego użytkownika, że wykryty został na jego komputerze wirus. Następnie proponuje zakup pełnej wersji narzędzia antywirusowego w celu zneutralizowania zagrożenia. Jeżeli użytkownik tego nie zrobi, na jego komputerze w dalszym ciągu wyświetlane będą informacje o nieistniejących infekcjach, a także okna pop-up zachęcające do kupienia narzędzia, które w rzeczywistości nie wykrywa ani nie usuwa żadnych zagrożeń.
  Co stanie się, jeśli użytkownik zdecyduje się na zakup? Oszukany internauta otrzyma bezużyteczną aplikację, a cyberprzestępca osiągnie swój cel - uzyskuje korzyści finansowe za pomocą złośliwego oprogramowania.

  Aby uniemożliwić użytkownikom sprawdzenie, czy rzeczywiście zostali zainfekowani, programy tego typu zwykle próbują zablokować dostęp do prawdziwych narzędzi antywirusowych online oraz witryn należących do firm zajmujących się tworzeniem zabezpieczeń.
  - Kiedyś fałszywe programy antywirusowe były całkiem proste. Z czasem jednak nastąpił ich rozwój, który miał sprawić, że nie będą one wykrywane przez systemy zabezpieczające. Wiele z nich zyskało charakter polimorficzny, dzięki czemu zmieniają one swoją postać podczas instalacji na kolejnych komputerach. Tego typu aplikacje przyniosły dotychczas cyberprzestępcom znaczne korzyści finansowe, ponieważ wielu użytkowników padło już ofiarą oszustwa - wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa Panda Security w Polsce.
  Jak można obronić się przed zagrożeniem? Paradoksalnie jedną z metod jest używanie oprogramowania antywirusowego i zwalczającego adware, takiego, do którego mamy zaufanie. Ogień dobrze zwalczyć ogniem.

  źródło informacji: INTERIA.PL

 2. #2
  SupportSatTv Awatar s---r
  Dołączył
  Jul 2007
  Przegląda
  opolskie
  Posty
  1,348

  Domyślnie Odp: Uwaga na programy wirusowe!

  Haha, miesiąc temu miałem coś takiego.....przez nieostrożność

  Blokuje dostęp do części narzędzi, zmienia prawa dostępu do plików oraz uruchamia "MS Antywirus", który obok zegarka próbuje udawać prawdziwego antywirusa....

  Ciężko sobie z tym poradzić
  there is no dick in the village iwo5

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •